Wczytuję dane...

Peelingi enzymatyczne

Potrzebujesz dogłębnego oczyszczenia twarzy, jednak Twoja skóra należy do wrażliwych? Drobinki zawarte w klasycznych peelingach mogą podrażnić Twój delikatny naskórek i wzmocnić problemy dermatologiczne. Sięgnij po dobry peeling enzymatyczny do twarzy, który usuwa to, co zbędne - bez konieczności intensywnego tarcia. Jego stosowanie jest podobne do nakładania maseczki, jednak różni się od niej działaniem. Wybierz poręczną tubkę preparatu w dobrej cenie lub luksusowy produkt dla najbardziej wymagających.

Czytaj więcej...

Enzymatyczne peelingi do twarzy

Zastanawiasz się, jak działa peeling, który nie zawiera ziarenek odpowiedzialnych za ścieranie skóry? Czy to może być skuteczne? Aktywny peeling enzymatyczny do twarzy kryje inną tajemnicę. Do wyprodukowania takiego kosmetyku stosowane są m.in. enzymy, które w delikatny sposób usuwają obumarłe komórki naskórka. Często są to substancje pochodzące z owoców, np. papai (papaina), ananasa (bromelaina), kiwi czy zielonych jabłek (aktynidyna). Wykorzystuje się też enzymy ziołowe i syntetyczne. Dzięki tym składnikom peelingi do twarzy enzymatyczne rozkładają białka na peptydy i aminokwasy. W ten sposób rozpuszcza się zrogowaciała warstwa naskórka. Dla Ciebie oznacza to gładką, świeżą skórę, która jest doskonale oczyszczona. Dobry peeling enzymatyczny do twarzy sprawi, że poprawi się koloryt Twojej cery, a przebarwienia ulegną zmniejszeniu. Poczujesz, że Twoja skóra jest bardziej miękka i przyjemna w dotyku. Komórki będą też pobudzone do działania, dzięki czemu będą szybciej się regenerowały.

Używanie aktywnego peelingu enzymatycznego do twarzy

Enzymatyczne peelingi do twarzy nakłada się na oczyszczoną skórę. Umyj ją klasycznie, tak jak to robisz na co dzień. Po osuszeniu nałóż preparat i odczekaj tyle czasu, ile wskazane jest na opakowaniu. Zapoznaj się z instrukcją, ponieważ działanie i stosowanie różni się w zależności od producenta. Zwykle należy zmyć peeling po około 10 minutach, jednak nie jest to regułą. Zwróć również uwagę na częstotliwość używania kosmetyku - zwykle zaleca się jeden raz w tygodniu lub rzadziej. Możesz go wykorzystać np. podczas domowego SPA. Stosowanie aktywnego peelingu enzymatycznego do twarzy jest dobrą metodą na poprawę wchłanialności składników odżywczych z kosmetyków. Jeśli więc planujesz nałożenie maseczki - lub nawet kremu nawilżającego - najpierw użyj peelingu. Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu skóry, kosmetyki pielęgnacyjne lepiej zadbają o Twoją twarz.

Gama peelingów enzymatycznych w sklepie GreenMadam.pl

Peelingi do twarzy - enzymatyczne - są świetnym rozwiązaniem dla osób o cerze wrażliwej, naczynkowej i skłonnej do podrażnień. Jeśli wiesz, że wersje mechaniczne są dla Ciebie zbyt intensywne, koniecznie wypróbuj enzymy. Nasz sklep dysponuje asortymentem kosmetyków o różnej cenie i składzie. Postaw na ulubioną firmę lub opinie Twoich znajomych. Pasja, z którą tworzymy sklep GreenMadam.pl, sprawia, że znajdziesz tu sprawdzone produkty renomowanych marek.

 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów