Olej konopny na włosy – jak go stosować ?

Jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o olejach konopnych, jednak od jakiegoś czasu jest o nich bardzo głośno. Stosowane są one do pielęgnacji cery, paznokci, a także włosów. Jeśli chcesz poznać właściwości olejów konopnych i pragniesz dowiedzieć się, jak pielęgnować nimi swoje pasma włosów, przeczytaj ten artykuł!

Olej konopny na włosy

Olej konopny na włosy — olej bogaty w liczne składniki odżywcze

Oleje konopne do włosów jest wytwarzany z kwiatów konopi siewnej. Tłoczony jest na zimno w temperaturze ok. 40 stopni Celsjusza. Smakiem przypomina orzechy, lecz należy pamiętać, że nie nadaje się on do smażenia. Warto dodać, że oleje z konopi na włosy szybko jełczeją, dlatego po otworzeniu najlepiej trzymać je w lodówce.

Oleje z konopi na włosy zawierają wiele cennych składników. Są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i omega 3, a także kwas oleinowy, stearydynowy i gamma-linolenowy. Oleje konopne na włosy zawierają również przeciwutleniacze, karoten, fosfolipidy, fitosterole i chlorofil. Można znaleźć w nich także żelazo i cynk oraz minerały takie jak magnez, potas, wapń, fosfor i siarka.

Jak olej konopny działa na włosy?

Olej konopny wnika głęboko w pasma włosów i intensywnie je nawilża oraz odżywia. Sprawia, że włosy są zdrowsze i bardziej lśniące. Chroni pasma przed uszkodzeniami i zapobiega ich wypadaniu. Olej konopny doskonale sprawdza się również wśród osób, które narzekają na zbyt szybkie przetłuszczanie się pasm. Dzięki zawartym przeciwutleniaczom ogranicza on produkcję sebum. Olej konopny zabezpiecza pasma przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych — wiatru, gradu czy promieni słonecznych. Olej ten polecany jest także osobom cierpiącym na zapalenie skóry, gdyż posiada on właściwości przeciwzapalne.

Olej konopny na włosy — jak stosować?

Zastanawiasz się, jak stosować olej konopny na włosy? Otóż możesz używać go jako osobnego składnika pielęgnacyjnego lub użyć go do przygotowania odżywczej maseczki bądź specjalnego sprayu.

Jeśli chcesz przygotować maseczkę z olejem konopnym, pamiętaj, że należy połączyć go z odpowiednimi składnikami. Najlepiej komponuje się z awokado, bananem, jajkami oraz aloesem. Aby przygotować maseczkę, wystarczy połączyć wszystkie te składniki, a następnie nałożyć otrzymaną mieszankę na całą długość włosów. Jeśli chcesz uzyskać widoczne efekty, pozostaw maseczkę na pasmach na ok. 30 minut.

Jeśli pragniesz przygotować spray z olejem konopnym do włosów, połącz olej z wodą i ulubionym olejkiem eterycznym, a następnie przelej go do butelki z atomizerem i intensywnie wstrząśnij. Taki spray możesz stosować za każdym razem, gdy będziesz chciała rozczesać swoje pasma lub nadać im połysku.

Olej z konopii na włosy — jak często go stosować?

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, należy wiedzieć, jak często powinno się stosować olej konopny na włosy wysokoporowate i niskoporowate. Otóż osobom z puszącymi się i kręconymi pasmami nie zaleca się używania go samodzielnie. Najlepiej, gdy jest on wyłącznie dodatkiem w kosmetyku. Ważne jest również, aby nie używać go zbyt często. Osobom z kręconymi włosami zalecamy nakładać go maksymalnie 2 razy w tygodniu.

Osoby z prostymi i cienkimi włosami także nie powinny przesadzać z częstotliwością nakładania oleju konopnego na włosy, gdyż może on je intensywnie obciążyć. Zdecydowanie nie należy stosować go codziennie. Jeśli chcesz otrzymać jak najlepszy efekt, używaj go raz w tygodniu — zostaw go na pasmach na całą noc, a rano dokładnie spłucz.

Osoby z włosami nadmiernie przetłuszczającymi się mogą stosować olej konopny nieco częściej, lecz w tym przypadku również należy pamiętać o umiarze. Najlepiej nakładać go na noc maksymalnie 3 razy w ciągu tygodnia.