Wczytuję dane...

Maski do włosów farbowanych

Maska do włosów to produkt specjalnego przeznaczenia – skoncentrowane składniki aktywne i dłuższy czas trzymania na włosach gwarantują spektakularne efekty. Maski do włosów farbowanych są stworzone z myślą o specjalnych potrzebach włosów koloryzowanych – zapewniają odpowiednią pielęgnację, odżywienie, nawilżenie i dbałość o trwałość koloru.

W celu podkręcenia i wzmocnienia działania maski do włosów farbowanych, warto przed nałożeniem jej na pasma, odsączyć nadmiar wody oraz delikatnie je osuszyć jednorazowym ręcznikiem. Po nałożeniu odpowiedniej ilości kosmetyku, zazwyczaj nie więcej niż dwie objętości wielkości orzecha włoskiego, warto owinąć włosy w kompres. Jego rolę może pełnić czepek na włosy, woreczek foliowy i czapka lub nagrzany na kaloryferze ręcznik. Ciepło spowoduje, że kosmetyk lepiej się wchłonie, a okrycie powierzchni włosów sprawi, że jego składniki aktywne nie będą parowały.

Jak wybrać dobrą maskę do włosów farbowanych?

Dobre maski do włosów farbowanych będą miały pozytywne opinie użytkowniczek. Nasz sklep w swoim asortymencie posiada kosmetyki wysokiej jakości, które sprawdzają się w przypadku różnych rodzajach włosów farbowanych. Często kupowany produkt charakteryzuje się dobrym i skutecznym działaniem.

Szukając odpowiedniego kosmetyku do swoich włosów, należy przyjrzeć się składowi poszczególnych masek. Włosy farbowane potrzebują blasku i odżywienia. Należy zadbać o ich kondycję, odbudowę oraz odpowiednie nawilżenie. Mając farbowane włosy, warto stosować maski przeznaczone specjalnie do tego typu włosów przynajmniej 1 raz w tygodniu. To pozwoli na uzyskanie odpowiedniego poziomu nawilżenia i odżywienia, a także sprawi że włosy będą lśniące,  łatwe do rozczesania i będą sprawiały wrażenie przelewających się przez palce.

Najlepsze maski do włosów farbowanych w swoim składzie mają składniki aktywne, które pozwalają na uzupełnienie struktury włosa. Proces farbowania włosów, wymaga rozchylenia łusek, przez co włosy mogą stać się matowe i łamliwe. Dobra maska wypełni luki w powierzchni włosa i domknie łuskę, tak aby kolor utrzymywał się dłużej, a włosy były łatwe w rozczesaniu i ułożeniu. Cena produktu powinna być adekwatna do jego działania i skuteczności. Warto wybrać kosmetyk, który ma w swoim składzie cetearyl alcohol. Wbrew popularnemu poglądowi – akurat ten alkohol nie wysusza włosów – wręcz przeciwnie dba o ich odbudowę.

Dobra maska do włosów farbowanych powinna mieć dużo składników aktywnych. Dobrze, aby były one pochodzenia roślinnego. Naturalna pielęgnacja jest obecnie modna ze względu na to, że przynosi spektakularne efekty. Włosy farbowane potrzebują przede wszystkim olejów, które nie tylko odżywiają i regenerują, ale także sprawiają że włos staje się lśniący. Nawilżone włosy wyglądają na zdrowsze – lepiej się układają i łatwiej rozczesują.

 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów