Wczytuję dane...

Demakijaż

Demakijaż twarzy, czyli usunięcie resztek makijażu, jest jednym z najważniejszych rytuałów pielęgnacyjnych każdej kobiety, warto więc by był wykonywany poprawnie i przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Rytuał ten polega bowiem na zmyciu z twarzy resztek wspomnianego makijażu, ale także resztek produktów pielęgnacyjnych, łoju i potu oraz zanieczyszczeń, które gromadziły się na twarzy przez cały dzień. Jego głównym celem jest przygotowanie skóry twarzy do dalszych kroków pielęgnacyjnych, takich jak użycie maseczki, serum czy peelingu. Demakijaż powinien więc stać się nawykiem każdej kobiety – jak jednak wykonać go poprawnie i jakich produktów użyć, by skóra była dokładnie oczyszczona?

Dlaczego demakijaż jest tak ważny?

Demakijaż jest ogromnie ważny, ponieważ prawidłowo wykonany nie tylko oczyszcza skórę, ale także pomaga jej oddychać i przygotowuje ją do nocnej regeneracji. Oczyszczona skóra lepiej wchłania wartości odżywcze, które dostarczane są jej wraz z serum czy kremem, dzięki czemu ich skuteczność jest wyższa. Jeśli natomiast nie wykonamy demakijażu, lub wykonamy go źle, to konsekwencją tego będą podrażnienia, przebarwienia skóry czy pojawienie się zaskórników lub innych zmian na skórze. Jak więc poprawnie zmyć makijaż z twarzy?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od oczu. Kosmetyki przeznaczone do malowania oczu są często wodoodporne i trudniej zmywalne, dlatego do demakijażu warto zastosować płyn dwufazowy, taki jak np. płyn dwufazowy do demakijażu Delia Cosmetics Dermo System, doskonale radzący sobie z takimi zanieczyszczeniami. Po umyciu rąk dociskamy nasączony preparatem płatek kosmetyczny do powieki, czekamy, aż produkt zacznie się rozpuszczać, a następnie przesuwamy płatek od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Takie ruchy dbają o naszą skórę pod oczami, zapobiegając powstawaniu zmarszczek. Wykonujemy je aż do całkowitego oczyszczenia oczu. Następnie wykonujemy demakijaż ust, również przyciskając do nich wacik nasączony preparatem do demakijażu. W tym przypadku nie musi to już być kosmetyk przeznaczony do demakijażu ust – możemy użyć głównego kosmetyku do tego celu. Po rozpuszczeniu produktu przechodzimy do demakijażu pozostałej części twarzy. Możemy wykonać go za pomocą płatków kosmetycznych lub, jeśli używamy żelu, bez ich użycia. Do demakijażu twarzy bez użycia rąk świetnie sprawdzają się produkty na bazie oleju, które doskonale radzą sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami na twarzy. Po takim demakijażu myjemy twarz żelem do mycia twarzy na bazie wody, a następnie, już po oczyszczeniu możemy użyć toniku oraz innych kosmetyków.

Jakie produkty wybierać?

Na rynku mamy całą gamę produktów do demakijażu i tylko od naszych potrzeb i preferencji zależy, jakim typem produktu będziemy zmywać makijaż. Warto się jednak zaopatrzyć w podstawowe rodzaje kosmetyków, takie jak mleczko do demakijażu (np. Mixa Pro-Tolerance Mleczko do demakijażu dla cery nadwrażliwej) lub płyn micelarny (np. Nivea Płyn micelarny do cery suchej), płyn dwufazowy do demakijażu oczu (np. Bielenda Awokado Płyn 2-fazowy do demakijażu oczu skóra sucha i odwodniona), olejek do mycia twarzy (np. Bielenda CBD Cannabidiol Olejek do mycia twarzy nawilżająco-kojący) oraz żel do mycia twarzy (np. Bielenda Smoothie Care Kremowa Pianka do mycia twarzy nawilżająca). Dzięki tym kosmetykom demakijaż będzie przeprowadzony szybko, sprawnie i dokładnie. Wszystkie opisane produkty kupisz na stronie Greenmadam.pl.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów