Żele do mycia twarzy bez SLS

Żele do mycia twarzy bez SLS to produkty niezbędne w toaletce każdej osoby dbającej o swój wygląd, chcącej jednocześnie zachować prawidłową kondycję skóry. Wiele osób oczyszcza swoją twarz w sposób nieprawidłowy, najczęściej stosując zbyt agresywne kosmetyki. W efekcie skóra jest podrażniona i przesuszona wskutek uszkodzenia jej naturalnej bariery ochronnej. Opinie na temat dobrego żelu do twarzy są różne, wszyscy zgodzimy się jednak, że cechy takie jak efektywność i bezpieczeństwo kosmetyku powinny iść ze sobą w parze.

Czytaj więcej…

SLS w kosmetykach

SLS (Sodium Lauryl Sulfate) to składnik kosmetyków myjących, w tym także żeli do mycia twarzy. Właśnie on nadaje mu pienistą konsystencję, co jest wygodne podczas stosowania i pożądane przez wiele osób. SLS wprawdzie dobrze się pieni oraz rozpuszcza tłuszcz, przez co usuwa zanieczyszczenia, jednak posiada także wiele wad. Wykazano, że składnik ten powoduje podrażnienie błon śluzowych i znacznie wysusza. Jego częste stosowanie zaburza produkcję sebum i uszkadza płaszcz lipidowy skóry. Niekiedy może prowadzić nawet do rozwoju alergii. Właśnie z tego względu coraz częściej poszukuje się naturalnych kosmetyków, takich jak np. żele do mycia twarzy bez SLS. Produkty z powodzeniem można tak skomponować, aby nie tylko wykazywały dużą skuteczność, ale i były jednocześnie bezpieczne dla naszej skóry.

Żel do mycia twarzy bez SLS

Wiele kosmetyków myjących twarz, dostępnych na rynku, popada w jedną ze skrajności – albo działają zbyt agresywnie i podrażniają (np. żele z SLS), albo są zbyt łagodne, przez co nie usuwają dokładnie zanieczyszczeń i pozostawiają na powierzchni skóry resztki makijażu czy sebum. Aby produkt do mycia twarzy mógł zostać określony skutecznym, powinien spełniać dwa podstawowe kryteria – być efektywny i delikatny dla skóry. Z pewnością zgodzicie się, że wymarzonym kosmetykiem byłby żel, po użyciu którego czujecie dogłębne oczyszczenie i odświeżenie, a cera jest pełna blasku, gładka i rozjaśniona. Po użyciu niektórych można zauważyć zaczerwienienia lub pojawia się uczucie pieczenia. To, jak skóra zareaguje na produkt, zależy przede wszystkim od jego składu.

Na co zwrócić uwagę?

Kupując oczyszczające kosmetyki, w pierwszej kolejności zwracajmy więc uwagę na skład. Bardzo dobrze sprawdzą się żele do mycia twarzy bez SLS. Jednocześnie w składzie powinny znaleźć się naturalne substancje o działaniu oczyszczającym, które będą bezpieczną alternatywą dla tego chemicznego dodatku. Należy mieć na uwadze, że cena naturalnych kosmetyków będzie nieco wyższa od ich sztucznych odpowiedników, jednak koszta te są warte zachowania zdrowia, urody i dobrego samopoczucia. Jeśli skład wybranych produktów jest odpowiedni, należy wziąć pod uwagę rodzaj cery. Nieco inne żele używa się do skóry bardzo wrażliwej, inne do tłustej, a jeszcze inne do nadmiernie wysuszonej.

Pozostałe parametry – wielkość opakowania, konsystencja żelu, sposób aplikacji czy wygląd samego pojemnika – są już kwestią indywidualną i zależą od preferencji użytkownika. Nasz sklep posiada duży wybór żeli do twarzy bez SLS, dzięki czemu możesz porównać kilka produktów i dobrać najbardziej dla siebie odpowiedni.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.