Wczytuję dane...

Toniki do cery trądzikowej

Tonik jest produktem pełniącym niezwykle ważną rolę w codziennej pielęgnacji skóry, zwłaszcza tłustej. To bardzo lekki kosmetyk w postaci płynnej, którego celem jest przede wszystkim kojenie, delikatne oczyszczanie i nawilżanie cery. Bardzo często skóra twarzy poddawania jest działaniu kosmetyków o kwaśnym pH (np. preparaty głęboko oczyszczające). Aby przywrócić jej naturalną równowagę należy sięgnąć po tonik. Najlepiej korzystać z niego dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Czytaj więcej...

Dlaczego warto tonizować cerę trądzikową?

Dobre toniki do cery trądzikowej wpłyną na przywrócenie jej wewnętrznej równowagi. Taki rodzaj skóry charakteryzuje się skłonnością do nadmiernej produkcji sebum, podrażnień i powstawania zmian trądzikowych. Sprzyja im szczególnie obecność sebum na powierzchni skóry, co stanowi idealnie siedlisko bakterii. Po zastosowaniu kosmetyków oczyszczających higiena jest wprawdzie na wysokim poziomie, ale jednocześnie cera może być wysuszona, a jej pH skłaniać się ku kwaśnemu. Jeśli w tym czasie nie sięgniemy po tonik, skóra zacznie się przesuszać, mogą pojawić się zaczerwienienia, a zmiany trądzikowe będą jeszcze bardziej nieestetyczne.

Najlepsze toniki do cery trądzikowej równoważą pH skóry, zwężają rozszerzone pory, chłodzą, łagodzą podrażnienia oraz zmniejszają zaczerwienienia. Jeśli mają naturalny skład, będą w całkowicie bezpieczny sposób wspierać kondycję problematycznej skóry. Jednocześnie produkt tworzy na jej powierzchni film ochronny, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko utraty wody. Wykazano, że cera pozbawiona płaszcza ochronnego jest bardziej skora do wyprysków. Podsumowując, działanie toniku jest kompleksowe i obejmuje wiele aspektów fizjologicznych skóry. Aby cieszyć się korzyściami z jego stosowania, należy przemywać nim twarz po użyciu kosmetyków oczyszczających, np. płynu micelarnego, jednak przed nałożeniem kremu dostosowanego do rodzaju skóry.

Jaki tonik do cery trądzikowej wybrać?

Toniki do cery trądzikowej powinny nie tylko odświeżać i tonizować skórę, ale również hamować rozwój niedoskonałości i regulować wydzielanie sebum. To ważne, ponieważ jego nadmiar zatyka pory i przyczynia się do powstawania nieestetycznych zmian trądzikowych i zaskórników. Produkt musi mieć więc w składzie związki o działaniu regulującym, przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Najlepiej, aby składniki były pochodzenia naturalnego. Gwarantują one bezpieczeństwo i brak ryzyka podrażnienia delikatnej skóry. Dobrze sprawdzi się dodatek kwasu salicylowego, kwasu migdałowego, olejku z drzewa herbacianego czy naturalnych ekstraktów roślinnych. Jednocześnie należy unikać dodatku alkoholu. 

Dobry sklep kosmetyczny czy drogeria będą posiadać w swojej ofercie duży wybór toników, w tym również tych przeznaczonych do pielęgnacji cery trądzikowej. Zawsze warto brać pod uwagę opinie innych użytkowników i to nimi kierować się podczas zakupu. Należy również przygotować się na to, że wysokiej jakości, skuteczne i bezpieczne toniki mogą posiadać nieco wyższą cenę. Efekty takiej pielęgnacji są jednak jej warte. 

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.