Wczytuję dane...

Toniki bez alkoholu

Podczas pielęgnacji twarzy naturalne toniki stosuje się po oczyszczeniu cery trądzikowej produktami myjącymi. W założeniu ma on przywrócić skórze odpowiednie pH, jednak dzisiaj, dzięki większej świadomości kosmetycznej, służy głównie jako baza dla następnych etapów dbania o twarz.

Czytaj więcej...

Dlaczego powinno się stosować toniki do twarzy? 

Wiele osób przestało używać toników, ponieważ nie muszą one pełnić już funkcji stabilizatora pH w pielęgnacji twarzy. Mimo wszystko stosowanie tych specyfików jest niezwykle ważne, gdyż na tym etapie pielęgnacji dostarczasz nowe, wartościowe składniki swojej skórze. Inną, równie ważną rolą, którą pełnią toniki, jest bycie bazą pod następne kroki pielęgnacji twarzy, ponieważ jak powszechnie wiadomo – kosmetyki znacznie lepiej aplikuje się „na mokro”, ponieważ składniki zawarte w produktach kosmetycznych skuteczniej wchłaniają się wtedy się w skórę. Właśnie dlatego tonik jest ważnym elementem podczas dbania o cerę, którego nie powinno się pomijać. Z tego względu należy wybrać produkt, który będzie dobrze działał na Twoją skórę – najlepiej tonik bez alkoholu w składzie. 

Tonik tonikowi nierówny

Czy jednak kupując produkt nazwany „tonikiem”, na którego opakowaniu napisy wręcz krzyczą o natychmiastowej efektywności, zawsze wydajemy pieniądze na wartościowy kosmetyk? Niestety, nie. Okazuje się, że nie każdy specyfik tego typu jest tak samo właściwy dla Twojej skóry. Właśnie dlatego w naszym sklepie oferujemy tylko dobre toniki do twarzy bez alkoholu.

Dlaczego bez alkoholu?

Niestety niewiele osób wie, że toniki nie powinny zawierać w swoim składzie alkoholu. Niektórych może to zdziwić, bo przez wiele lat panowało przekonanie, że to właśnie dzięki alkoholowi specyfiki te działają tak dobrze – oczyszczają skórę z wszelkich niedoskonałości i dzięki właściwościach wysuszających pomagają cerze tłustej i mieszanej w regulacji produkcji sebum. Z tego powodu alkohol był powszechnym składnikiem w tonikach dla cer młodych, które ze względu na dojrzewanie i szalejące hormony borykają się z krostkami czy nadmiernym przetłuszczaniem. Jednak obecnie wielu producentów zrezygnowało z takiej formy „oczyszczania”. Z jakiego powodu? Po dogłębniejszych badaniach okazało się, że alkohole, które zawarte były w tonikach, mogły pozornie wyciszać problemy skórne lub nawet dodatkowo je pogarszać. Ponadto, co ciekawe, alkohol nie jest polecany szczególnie w kosmetykach dla cer młodych, które z natury są dużo wrażliwsze niż cery dojrzałe.

W takim razie jakie toniki są dobre dla skóry twarzy?

Kupując, warto zainwestować w tonik do twarzy bez alkoholu, ponieważ tak, jak zostało wspomniane we wcześniejszym punkcie – alkohol działa wyniszczająco na skórę twarzy. Toniki bez alkoholu znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Dlaczego warto kupować w naszym sklepie? W każdej kategorii posiadamy ogromny wybór produktów, dlatego kupując tonik do twarzy bez alkoholu na pewno znajdziesz taki, który sprosta twoim oczekiwaniom. Cieszymy się świetnymi opiniami zadowolonych użytkowników i użytkowniczek, którzy zakupili kosmetyki z naszego sklepu. Ceny nie są wygórowane, dlatego każdy znajdzie tonik bez alkoholu na swoją kieszeń. Wysokiej jakości toniki powinny zawierać olejki roślinne, kwas hialuronowy, a odpowiednio dobrany tonik podczas codziennej pielęgnacji może wspomóc, a także łagodzi podrażnienia na przestrzeni czasu. 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów