Wczytuję dane...

Szczotki

Szukasz szczotki do rozczesywania włosów? A może takiej, dzięki której Twoja fryzura nabierze ekstremalnej objętości? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość – nie mogłaś trafić lepiej! W Drogerii Green Madam znajdziesz bogaty wybór szczotek do każdego rodzaju włosów, o różnej funkcjonalności. Od dziś układanie fryzury może być prawdziwą przyjemnością, a rozczesywanie splątanych pasm nie musi być niekomfortowe i bolesne. Sprawdź, jakie propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie.

Szczotki do włosów – jakie włosie wybrać?

Każda prawdziwa włosomaniaczka wie, że aby cieszyć się nienaganną fryzurą, nie wystarczy jeden rodzaj szczotki. Dostępne są różne modele różniące się nie tylko wyglądem, lecz także funkcjonalnością. Szczotka poza rozczesywaniem włosów może również służyć do ich modelowania, wygładzania, prostowania czy układania. Niektóre modele wyposażone zostały w zaokrąglone końcówki ząbków, dzięki czemu przyjemnie masują skórę głowy.

Szczotki do włosów mogą być wykonane z włosia naturalnego, syntetycznego lub mieszanego. Do produkcji tych pierwszych wykonuje się włosie dzika i włosie końskie. Takie szczotki są bardzo delikatne dla skóry głowy i włosów. Chętnie wybierają je przede wszystkim przez posiadaczki cienkich, długich i podatnych na plątanie włosów. To również doskonały wybór dla dzieci. Do szczotek naturalnych można też zaliczyć modele z drewnianymi ząbkami.

Szczotki wykonane z materiałów syntetycznych nie są tak delikatne, jak modele z włosiem naturalnym. Polecane są przede wszystkim kobietom mogącym pochwalić się włosami gęstymi, grubymi i trudnymi do rozczesywania. Szczotki ze sztucznym włosiem są najczęściej wybierane przez przedstawicielki płci pięknej, choć niestety nie zawsze jest to właściwy wybór. Taka szczotka może niszczyć delikatne włosy. Dostępne są również szczotki z mieszanym włosiem. To uniwersalne rozwiązanie – są odpowiednie zarówno dla gęstych i grubych, jak i cienkich włosów.

Szczotka do włosów niejedną ma funkcję

Szczotka do włosów to wielozadaniowe akcesorium fryzjerskie. Nie ma jednak jednego uniwersalnego modelu, który skutecznie rozczesuje włosy, modeluje i wygładza jednocześnie. Dlatego powinnaś zaopatrzyć się w kilka szczotek. Niezbędnym minimum jest szczotka do rozczesywania i szczotka do modelowania. Tą pierwszą należy dobrać do rodzaju włosów. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się szczotki typu „tangler”, które świetnie sobie radzą z rozczesywaniem nawet najbardziej poplątanych włosów. Dodatkowo są bardzo delikatne dla skóry głowy, nie wyrywają włosów i nie powodują ich uszkodzeń mechanicznych. Możesz postawić również na tradycyjne szczotki z włosiem naturalnym lub syntetycznym.

Okrągła szczotka do modelowania to prawdziwe zbawienie dla posiadaczek przyklapniętej fryzury. Ułożenie włosów za pomocą takiej szczotki podniesie je u nasady i doda kosmykom objętości. Jeśli do modelowania wykorzystasz odpowiedni kosmetyk, dodatkowo szczotka pięknie wygładzi włosy. Dostępne są modele o różnej średnicy, co daje wiele możliwości stylizacyjnych. Zrób dla swoich włosów coś dobrego i spraw im szczotkę, dzięki której odzyskają dawny wigor.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów