Wczytuję dane...

Szampony do włosów normalnych

Posiadasz włosy normalne? Wystarczy prawidłowe umycie włosów i skóry głowy, a koleżanki w szkole/pracy zachwycają się nimi cały dzień? Twoim jedynym problemem jest znalezienie odpowiedniego szamponu? Dobrze trafiłaś! W naszym sklepie znajdziesz wiele bardzo dobrych produktów, specjalnie wyselekcjonowanych szamponów do włosów normalnych.

Czytaj więcej...

Co to znaczy „włosy normalne”?

Uznawane są za najmniej problematyczny i najbardziej oporny na uszkodzenia rodzaj włosów. Wyróżnia je przede wszystkim:

  • normalna skóra głowy - dzięki czemu nie wydziela nadmiaru sebum, a włosy dłużej pozostają świeże;
  • niska porowatość, która warunkuje pojawienie się efektu lustrzanej tafli;
  • zdrowe, nierozdwojone końcówki;
  • brak kruszenia się i plątania włosów;
  • brak efektu puszenia się i elektryzowania włosów - są właściwie dociążone i nawilżone;
  • przelewają się przez palce;
  • nie wymagają często żmudnej i kosztownej pielęgnacji;
  • trudno wchłaniają wodę, dlatego też mogą schnąć godzinami po myciu.

Jest to najbardziej pożądany typ włosa i można go osiągnąć świadomą pielęgnacją. Na co dzień wymagają bardzo małego nakładu pracy, ale nie można zapominać o ich podstawowej pielęgnacji, czyli: myciu, nawilżaniu i olejowaniu.

Każdy element z powyższej pielęgnacji ma znaczenie dla końcowego efektu fryzury. Dokładne, nawet kilkukrotne mycie skóry głowy, odpowiednim dla typu włosa i skóry głowy. Przy niskoporach dobrze sprawdzają się maski, emulsje nawilżające, które dodadzą objętości. Zaś oleje, które pasują do włosów normalnych, to te o małej wielkości cząsteczek. Dzięki temu przenikają przez minimalnie rozchylone łuski włosa, nie oblepiają i nie obciążają ich nadmiernie jak oleje o większych cząsteczkach. Brak odpowiedniej pielęgnacji łatwo doprowadza do przesuszenia i utracenia blasku włosów.

Jaki szampon do włosów normalnych wybrać?

Ze względu na niską porowatość włosów, należy stosować szampony przeznaczone do włosów normalnych. Z reguły są one mocniejsze, gdyż ten rodzaj włosa trudniej domyć. Dla tego typu włosa sugeruje się częstsze, kilkukrotne oczyszczanie. Podczas podejmowania wyboru szamponu warto zwrócić uwagę na jego skład (najlepiej naturalny), opinie innych klientów oraz cenę.

Wybierając szampon do włosów normalnych z naturalnych składników, dbasz również o środowisko. Częstym sposobem zagęszczania szamponów jest używanie mikroplastiku, który podczas mycia spływa ściekami do oczyszczalni. Niestety jeszcze nie da się go całkowicie usunąć z wody, przez co może być on transportowany do gleby i wód powierzchniowych. Warto również zwrócić uwagę, aby nie zawierał silikonów oraz olejów w składzie, gdyż mogą one spowodować oklapnięcie włosów tuż przy nasadzie. Należy szukać składników nawilżających oraz zmiękczających, takich jak: gliceryna, pantenol lub kwas mlekowy. Szczere komentarze klientów mogą pomóc Ci w podjęciu decyzji o zakupie produktu. Liczymy również na Twoją opinię, którą możesz się podzielić po wypróbowaniu zakupionego towaru. W naszym sklepie znajdziesz produkty w atrakcyjnych cenach, dobrych na każdą kieszeń.

Podsumowując, aby móc cieszyć się włosami jak z reklamy, trzeba indywidualnie dopasować produkt do potrzeb i indywidualnych preferencji. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów