Poradnik

Szampon po keratynowym prostowaniu – na jakie produkty postawić?

Autor: GreenMadam

Dbanie o włosy nie jest prostą sprawą głównie dlatego, że musimy bardzo dokładnie zapoznać się z tym, jakich składników im brakuje oraz czego jest zbyt dużo. Z pomocą w dbaniu o perfekcyjną fryzurę przychodzą profesjonalne zabiegi, które zapewniają spektakularne efekty już po wyjściu z salonu fryzjerskiego. Jedną z takich propozycji jest keratynowe prostowanie. Czemu ono służy i jak sprawić, aby uzyskana fryzura utrzymała się jak najdłużej?

Sama nazwa może być delikatnie myląca, ponieważ zabieg jest przeznaczony niemalże dla każdego. Oczywiście skutkiem keratynowego prostowania będzie brak zakręconych kosmyków, ale nie jest to główne zadanie tego zabiegu. Ma ono na celu odżywić włosy od wewnątrz, nadać im gładkości oraz blasku. Keratyna intensywnie regeneruje nawet zniszczone włosy, sprawia, że stają się jedwabiście miękkie i możemy wówczas zapomnieć o napuszonej i niesfornej fryzurze.

Jaki szampon po keratynowym prostowaniu włosów?

Jest to bardzo istotne pytanie, ponieważ naturalnym procesem jest wypłukiwanie keratyny z włosów. Im więcej jej utracimy, tym szybciej włosy wrócą do swojego poprzedniego wyglądu. Właśnie dlatego niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja, tak aby efekty pozostały z nami jak najdłużej. Szampon po keratynowym prostowaniu włosów powinien dokładnie je nawilżać, zapobiegać traceniu wilgoci oraz dostarczać włosom składników odżywczych. Warto stawiać na produkty naturalne, które mają składy krótkie, ale za to bogate w olejki czy ekstrakty roślinne. Przede wszystkim musimy zapobiegać wypłukiwaniu keratyny, a przy tym uzupełniać jej braki.

Dobry szampon po keratynowym prostowaniu włosów powinien zatem zawierać substancje nawilżające, zapobiegające także elektryzowaniu i puszeniu się włosów oraz keratynę. Czego nie powinno być w jego składzie?

  • Silikonów – to właśnie one odpowiadają za niszczenie efektów zabiegu keratynowego prostowania, szybko sprawiają, że włosy wracają do poprzedniej kondycji,
  • Mocne detergenty – należy odrzucać szampony, które w składzie zawierają SLS lub SLES. Niestety jest ich bardzo dużo, ponieważ właśnie one sprawiają, że włosy są dogłębnie oczyszczone. Oprócz usuwania zanieczyszczeń takie szampony również wypłukują cenne substancje, jaką właśnie jest keratyna,
  • Alkohol – jak wcześniej zostało wspomniane, włosom po keratynowym prostowaniu należy zapewnić odpowiednie nawilżenie. Alkohole, takie jak ethanol czy alcohol denat działają w sposób odwrotny, wysuszają nasze kosmyki. Jednakże należy też pamiętać, że niektóre substancje nie wpłyną negatywnie na naszą fryzurę, są nimi np. cetyl alcohol lub cetearyl alcohol.
  • Sól – głównie w składach szamponów znajdziemy sodium chloride. Ona również przyczyni się do szybszego wypłukania keratyny z włosów, przez co nie będziemy mogły długo cieszyć się efektami prostowania.

Jaki szampon do włosów po keratynowym prostowaniu - to już wiemy, ale gdzie go szukać?

Oprócz wyboru szamponu ważne są jeszcze dwie kwestie. Przede wszystkim częstotliwość stosowania – nie powinnyśmy myć włosów codziennie, ponieważ również w tym przypadku narażamy nasze włosy na utratę drogocennej keratyny. Kolejnym czynnikiem, który wpłynie na to, ile czasu pozostaną one w swojej najlepszej kondycji, jest ich stan przed zabiegiem. Keratyna wnika w strukturę włosa i odbudowuje go, ale jeśli były wcześniej bardzo zniszczone, jeden zabieg nie sprawi, że nasze kosmyki będą całkowicie zdrowe.

Sprawdź naszą ofertę szamponów TUTAJ.