Poradnik

Rozświetlacz - jak używać go na co dzień?

Autor: GreenMadam

Rozświetlacz to rewolucyjny kosmetyk, który nadaje skórze młody, świeży wygląd, a odpowiednio nałożony wyszczupla i odwraca uwagę od mankamentów, podkreślając to, co najważniejsze. Jednak nie każda kobieta wie, jak go używać. Jeśli też masz z tym problem, z tego artykułu dowiesz się jak kłaść rozświetlacz przy użyciu różnych metod.

Po co używać rozświetlacza?

Rozświetlacz jest kosmetykiem, który popularność zdobył kilka lat temu – doceniły go celebrytki oraz youtuberki i szybko znalazł uznanie również wśród kobiet z całego świata. Od tej pory jest on nieodłącznym elementem codziennego makijażu dla wielu pań – bywa niezbędny dla wytworzenia typowego „glam looku”. Kosmetyk ten, właściwie użyty, daje efekt świeżej, lekko wilgotnej skóry lub uwydatnia kości policzkowe, jednak gdy nakłada się go nieumiejętnie, może spowodować nadmierne błyszczenie się cery – zatem jak dobrze nałożyć rozświetlacz, by nie wyglądać groteskowo?

Rozświetlacz – gdzie nałożyć go, by wyglądał naturalnie?

Niezbędnym krokiem podczas nauki właściwego używania rozświetlacza jest poznanie miejsc, w których powinien być on nałożony. Najczęstszymi obszarami, na których używa się tego rozświetlającego produktu, są:

  • nos – rozświetlacza powinno się używać jedynie na samym jego czubku; zabieg ten nada mu właściwych proporcji i nieco go wyszczupli; – oczy i brwi – podkreślenie rozświetlaczem wewnętrznych kącików oczu i miejsca nieco pod łukiem brwiowym „powiększy” oczy i nada im właściwego kształtu;
  • łuk Kupidyna – jeśli zależy Ci na podkreśleniu konturu ust i optycznym uwydatnieniu warg, nałóż odrobinę błyszczącego kosmetyku w tym miejscu; 
  •  broda – nakładanie rozświetlacza w tym miejscu często przydaje się, gdy chce się poprawić owal twarzy – by uzyskać ten efekt, wystarczy, że naniesiesz odrobinę kosmetyku na sam czubek brody; 
  • kości policzkowe – tu najczęściej używa się rozświetlacza; uwydatnia on i podkreśla kości policzkowe, sprawiając, że twarz wygląda na młodszą. Najlepiej nałożyć go zaraz po zastosowaniu bronzera. Zastanawiasz się, gdzie bronzer, a gdzie rozświetlacz sprawdzą się najlepiej? Bronzera użyj tuż pod kośćmi policzkowymi, a rozświetlacza zaraz nad nimi. Na koniec rozetrzyj oba kosmetyki, by efekt wyglądał naturalnie.

Metody rozświetlania twarzy

Teraz nadszedł czas, byś dowiedziała się, jak nakładać rozświetlacz dwiema najpopularniejszymi metodami: na mokro i na sucho. Oba sposoby są prawidłowe, jednak dają zupełnie inny efekt.

Jak nakładać rozświetlacz na mokro?

Do tej metody wykorzystuje się kosmetyki w płynie, kremie lub sztyfcie. Jak zatem nakładać rozświetlacz w płynie? Jak używać go, by wyglądał naturalnie? Przede wszystkim zaopatrz się we właściwe akcesoria – pędzel o zbitym włosiu lub tradycyjną gąbeczkę typu beauty blender, dzięki którym nałożysz i rozetrzesz płynny kosmetyk. Sposób ten jest idealny na większe, ważniejsze wyjścia (ślub, sesja zdjęciowa, wyjście na imprezę), bowiem daje mocny i spektakularny efekt. Jest jednak dość czasochłonny i wymaga większej dokładności. Nieco łatwiejszy „w obsłudze” jest rozświetlacz w sztyfcie. Jak używać tego kosmetyku? Delikatnie muśnij wybrane miejsca na twarzy, a następnie rozetrzyj go gąbeczką lub pędzlem, by wyglądał naturalnie.

Jak nakładać rozświetlacz na sucho?

W tym przypadku idealnie sprawdzą się rozświetlacze o konsystencji pudru, np. produkty w tzw. kulkach lub prasowane. Rozświetlanie na sucho jest jednym z częściej wybieranych sposobów, ponieważ nie wymaga dużej precyzji i czasu. Większość kobiet zna doskonale rozświetlacz w kulkach. Jak używać tego produktu? Wystarczy nanieść go na twarz przy użyciu pędzla. Niestety wiele pań zapomina o zasadzie „im mniej, tym lepiej” – sypki rozświetlacz ma pudrowe wykończenie i jeśli nakłada się go za dużo, nie stapia się właściwie ze skórą, psując efekt naturalności.

Czym kierować się w zakupie rozświetlacza?

Jeśli mniej więcej wiesz już, jak nakładać rozświetlacz, teraz czas, byś skupiła się tym, jakie kosmetyki wybrać dla siebie. Każdy producent oferuje inne cechy i właściwości rozświetlających produktów – jedne zawierają złote, opalizujące drobinki, drugie z kolei dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, a jeszcze inne skupiają się na naturalnym składzie. Jeśli dopiero zaczynasz eksperymentować z rozświetlającymi produktami, unikaj odcieni w awangardowych kolorach takich jak fiolet, róż, pomarańcz czy niebieski – skup się raczej na tradycyjnych złotych lub srebrnych odcieniach.
W naszym sklepie znajdziesz bogaty wybór rozświetlaczy wielu producentów i z powodzeniem dobierzesz produkt do każdego wariantu urody – jeśli Twoja skóra jest blada i delikatna, najlepiej sprawdzą się rozświetlacze o srebrnym odcieniu, zaś jeśli charakteryzuje Cię ciepły typ urody – użyj złotych wersji. 

Odwiedź nasz sklep TUTAJ i znajdź coś dla siebie!