Poradnik

Jak radzić sobie z zaskórnikami?

Autor: GreenMadam

Piękna, pełna blasku cera jest marzeniem każdej kobiety. Gładka skóra jest idealną bazą do nałożenia makijażu, a także pozwala na wychodzenie z domu bez konieczności maskowania widocznych, krępujących niedoskonałości. Jednym z najczęstszych problemów, z którym borykają się zwłaszcza posiadaczki cery tłustej i mieszanej są zaskórniki na nosie, brodzie, a niekiedy innych obszarach twarzy. To dość powszechny mankament, który objawia się widocznością czarnych, białych lub ciemnobrązowych punkcików. Potocznie nazywane wągrami, są defektem kosmetycznym, który przy zastosowaniu odpowiednich kroków pielęgnacyjnych jest bardzo łatwy do usunięcia. Jak więc usunąć zaskórniki z nosa, brody czy policzków?

Zaskórniki - co to jest?

Za pojawienie się wągrów na powierzchni twarzy odpowiada połączenie dwóch czynników: nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe oraz nieprawidłowa eksfoliacja naskórka. Wydzielina łojowa wraz z rogowaciejącymi, martwymi komórkami doprowadzają do zaczopowania ujść mieszków włosowych, czego efektem jest powstanie wykwitu skórnego, zwanego zaskórnikiem. 

Najczęściej pojawiają się u kobiet i mężczyzn, którzy posiadają cerę tłustą lub mieszaną, ze względu na nieprawidłowe, nadmierne wydzielanie łoju. Wągry są mankamentem estetycznym, który najczęściej pojawia się w obrębie nosa i brody, ale też klatki piersiowej i plecach. Zła pielęgnacja oraz ignorowanie powstałych zmian może prowadzić do nadkażenia, ze względu na sprzyjające warunki do rozwoju bakterii na tych obszarach. Ich bagatelizowanie może spowodować wystąpienie licznych, ropnych, czerwonych krost na powierzchni twarzy.

W zależności od rodzaju zaskórników, dzieli się je na:

  • zamknięte – to białe, niewielkie krostki, które wystają ponad powierzchnię skóry. Za ich powstanie odpowiedzialne jest zamknięcie ujścia gruczołu przez namnożenie się martwych komórek naskórka w ich okolicach,
  • otwarte – wyróżniają się ciemną, wręcz czarną lub brązową barwą. Powstają poprzez zastój nadprodukowanego sebum przez gruczoły łojowe, w którym rozwinęły się bakterie.  

 

Odpowiednio dobrane kosmetyki są w stanie zniwelować ich widoczność. Dodatkowo, dobranie pielęgnacji do potrzeb swojej skóry pozwoli na jej dogłębne oczyszczenie, czego efektem będzie zapobieganie rozwoju zaskórników w przyszłości. 

Jak usunąć zaskórniki? – Plastry na wągry

Plastry na wągry są jednym ze skutecznych sposobów usuwania zaskórników z powierzchni nosa. Ich kształt oraz działanie pozwala na usunięcie czarnych, nieestetycznie wyglądających punkcików już przy pierwszym stosowaniu.

W naszej ofercie znajdziesz płatki na nos marki Marion, które skutecznie likwidują wągry, a dodatkowo niwelują nadmiar łoju, który nagromadził się w ujściu mieszka włosowego. Plastry marki Marion przeznaczone są do aplikacji na powierzchnię nosa, ze względu na kształt płatka, który dopasowany jest do jego budowy. Po upływie 15 minut należy odkleić plaster, a efektem jego działań jest gładka, oczyszczona skóra bez widocznych zaskórników.

Kolejną propozycją, którą znajdziesz w asortymencie naszego sklepu są plastry na nos marki Bielenda. To węglowe płatki z serii Carbox Detoks, których substancją czynną jest aktywny węgiel. To substancja, która wyróżnia się antybakteryjnym działaniem, dzięki czemu antyseptycznie działa na nadkażone obszary, a dodatkowo skutecznie usuwa wszelkie niedoskonałości z powierzchni nosa.

Krem na zaskórniki - jaka maseczka na wągry sprawdzi się najlepiej?

Kolejnym, świetnym sposobem radzenia sobie z wągrami jest zastosowanie specjalnych maseczek lub kremów na zaskórniki. W naszej ofercie znajdziesz krem Ugoł Proff, czyli czarną maseczkę do usuwania nieestetycznych wykwitów skórnych. Jej działanie opiera się na recepturze bogatej w węgiel aktywny, który pozwala na pozbycie się czarnych lub białych punkcików z powierzchni twarzy. Dodatkowo, w jej składzie znajdziesz białko jajka kurzego, który po silnym oczyszczeniu pozytywnie wpłynie na nawilżenie i odżywienie naskórka.

Inną propozycją jest czarna maska w płachcie marki Eveline. Jej działanie polega na głębokim oczyszczeniu porów, a także ich natychmiastowemu zwężeniu dzięki obecności pyłu wulkanicznego i ekstraktu z kawioru. Co więcej, maseczka absorbuje nadmiar sebum wydzielanego przez gruczoły łojowe, co pozwala na skuteczne zapobieganie ich powstawania. 

Zaskórniki są defektem skórnym, który jest problemem wielu kobiet i mężczyzn. Uzupełnienie swojej codziennej pielęgnacji o kremy i plastry na nos pozwoli na usunięcie problemu oraz zapobiegnie jego ponownego wystąpienia na twarzy.