Poradnik

Jak nakładać podkład mineralny i jaki wybrać?

Autor: GreenMadam

Podkłady mineralne już od kilku lat zdobywają popularność wśród wielu kobiet. Choć nie wszyscy znają jeszcze ich właściwości, tego typu produktom z pewnością warto przyjrzeć się bliżej. Korzyści, które niesie używanie podkładów mineralnych mogą zaskoczyć wiele pań, w szczególności posiadaczki cery problematycznej. Czym nakładać podkład mineralny i jak wygląda jego precyzyjna aplikacja?

Podkład mineralny - co to jest?​

Na rynku co roku pojawia się wiele różnorodnych propozycji fluidów, różniących się między sobą poziomem krycia oraz właściwościami. Istnieją podkłady mocno kryjące oraz lekkie formuły, matowe i rozświetlające wykończenia. Wreszcie na półkach można znaleźć wyjątkowy produkt, jakim jest podkład mineralny. Co to jest?

Podkład mineralny to specjalnie wyselekcjonowane zestawienie wyłącznie naturalnych składników. Nie można znaleźć w nim niepotrzebnych ulepszaczy oraz substancji poprawiających teksturę. Jak sama nazwa wskazuje, złożony jest tylko z naturalnych składników, jakimi są sproszkowane minerały. Dzięki takiej strukturze możliwe jest wykorzystanie elementów, mających pozytywny wpływ na cerę w rozumieniu długofalowym. Podkład mineralny działa więc nie tylko w momencie nałożenia go na twarz – jego codzienna aplikacja znacznie przyczynia się do poprawy stanu skóry w dłuższej perspektywie. Wszystko za sprawą minerałów i dobroczynnym działaniu, mogących swobodnie spełniać swoje zadanie. Co szczególnie ważne, ta funkcja może być niezakłócona ze względu na brak ulepszających dodatków, jak to ma miejsce w przypadku innych propozycji drogeryjnych. Fluidy klasyczne, niemineralne, posiadają wiele substancji dodatkowych, które mają za zadanie ulepszać ich strukturę. Dzięki sypkiej formie podkłady mineralne nie wymagają użycia tego typu substancji – wystarczy jedynie dowiedzieć się, czym nakładać podkład mineralny.

Dlaczego warto używać podkładów mineralnych?

Choć tego rodzaju podkłady mogą nie być najpopularniejszą opcją, z pewnością warto jej się przyjrzeć, ze względu na wyjątkowe właściwości. Swoje poszerzone możliwości podkłady mineralne zawdzięczają szczególnej kompozycji minerałów. Ich dobór nie jest przypadkowy – każdy ze starannie dobranych składników prezentuje pozytywne działanie na stan cery. Co znajduje się w podkładach mineralnych? Dobroczynne działanie na stan skóry twarzy prezentują składniki takie jak krzemionka i kaolin oraz glinki: żółta, czerwona, zielona. Stosowanie podkładów mineralnych nie byłoby możliwe bez substancji pełniących rolę pigmentów. To dzięki nim możliwe jest dobranie koloru podkładu odpowiedniego do Twojego odcienia skóry. Za właściwą pigmentację danego podkładu mineralnego odpowiadają m.in.: tlenek żelaza, tlenek cynku, dwutlenek tytanu oraz ultramaryna.

Czy te substancje nie są spotykane w tradycyjnych podkładach? Wręcz przeciwnie – występują one w wielu kosmetycznych propozycjach. Tym, co wyróżnia podkłady mineralne wśród innych jest wyjątkowo uproszczony skład, ponieważ poza minerałami nie znajdziesz w nich już nic więcej. Dzięki brakowi niepotrzebnych ulepszaczy skóra może oddychać, co zapobiega powstawaniu licznych niedoskonałości. Wybierając podkład Annabelle Minerals Golden Fair w wersji kryjącej zapewniasz sobie nie tylko doskonałą opiekę nad cerą, ale także nienaganne krycie na co dzień.

Czym nakładać podkład mineralny?

Podkłady mineralne mogą budzić pewną konsternację swoją formą. Choć z pewnością używasz sypkich pudrów do wykończenia makijażu, to z podkładem sprawa może prezentować się nieco inaczej. Używając podkładu należy przecież zbudować odpowiedni poziom krycia, który zadowoli Cię przez cały dzień. O ile standardowa, płynna forma większości podkładów nie sprawia problemów, jeśli mowa o budowanie krycia, to sproszkowane podkłady mineralne mogą budzić wiele wątpliwości w tej kwestii.

Czym nakładać podkład mineralny? Popularne w przypadku standardowych form są gąbeczki raczej nie sprawdzą się – lepiej postawić na pędzel. Nie powinien to być jednak pędzel, którego używasz do aplikowania pudru przy wykończeniu makijażu. Zastanawiasz się, jaki pędzel do podkładu mineralnego będzie najlepszy? Postaw na model typu flat top, który dobrze rozprowadzi proszek po całej twarzy.