Pielęgnacja włosów

Włosy to wizytówka wielu kobiet i każda z nas chciałaby móc cieszyć się pięknymi, lśniącymi i zdrowymi włosami. By utrzymywać włosy w dobrej kondycji, jesteśmy więc w stanie wydawać mnóstwo pieniędzy na najróżniejsze zabiegi odnowy włosa czy zmiany jego wyglądu. Nic w tym dziwnego – ładna fryzura dodaje pewności siebie zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Jeśli jednak marzą Ci się długie, zdrowe i piękne pukle włosów powinnaś o nie odpowiednio zadbać. Oprócz właściwej diety konieczna jest także dobrana do rodzajów włosów pielęgnacja. By była ona skuteczna, niezbędne jest dobranie kosmetyków do porowatości włosów – a takie kosmetyki znajdziesz w sklepie Greenmadam.pl.

Podstawowa pielęgnacja włosów – czyli jak wybrać odpowiedni szampon

Nasze włosy narażone są na czynniki zewnętrzne, które często sprawiają, że włosy się niszczą. Bardzo istotne jest więc, by włosy były dokładnie oczyszczane oraz odżywiane, a podczas mycia spłukiwane letnią wodą, która domyka łuski włosa. Niezbędne jest odpowiednie dobranie produktu myjącego, by włosy nie były przetłuszczone i mogły zdrowo się prezentować w każdych warunkach. Jak więc wybrać odpowiedni szampon do włosów? Przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki typ włosów mamy i z jakimi problemami się stykamy. Jeśli włosy przetłuszczają się u nasady, a są suche na końcach – koniecznie powinnyśmy wybrać szampon przeznaczony do takich właśnie włosów, szampon oczyszczający i dobrze domywający. Doskonałym produktem będzie tu szampon Joanna Naturia Szampon do włosów Pokrzywa i zielona herbata. Zastosowany tu ekstrakt z pokrzywy dokładnie oczyszcza, natomiast zielona herbata sprawia, że skóra głowy dłużej pozostaje świeża. Jeśli natomiast jesteś posiadaczką włosów suchych i zniszczonych, koniecznie musisz wybierać produkty nawilżające i delikatne, takie jak Szampon Odżywczy do Włosów Osłabionych i Łamliwych z firmy EcoLab czy Jantar Szampon z wyciągiem bursztynu i witaminami do włosów zniszczonych firmy Farmona, które wzmocnią Twoje włosy. Użycie odpowiedniego szamponu jest jednak zaledwie pierwszym krokiem w pielęgnacji.

Kolejny krok, czyli odpowiednia odżywka i maska

Szampon zdecydowanie służy do oczyszczania włosów – tylko odpowiednio przygotowane włosy są w stanie wchłonąć dawkę pozytywnych składników, które zawierają się w odżywkach, maskach oraz olejkach do włosów. Nie każda odżywka nadaje się do wszystkich rodzajów włosów i podobnie jak w przypadku szamponów musisz dobrać odżywkę do swojego typu włosów i ich indywidualnych potrzeb. Nie bez znaczenia jest również ich porowatość, czyli stopień, w jaki łuski włosa są rozchylone, na co można wpływać (w pewnym stopniu) odpowiednią pielęgnacją. Włosy dzielimy na wysokoporowate, średnioporowate i niskoporowate. Każdy z tych rodzajów włosów będzie potrzebował innego rodzaju odżywki. Jeśli szukasz nawilżenia – koniecznie wypróbuj Gęsty olejek do włosów wzmacniający na bazie oleju konopnego. Jeśli potrzebujesz regeneracji włosów, wypróbuj FITO BOMB Maskę do włosów nawilżającą, wygładzającą, rozświetlającą. Jeśli natomiast Twoim problemem jest wieczne puszenie się włosów – wybierz produkty wygładzające. Spośród mnogości kosmetyków w sklepie Greenmadam.pl z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Nie znaleziono produktów, których szukasz.