Wczytuję dane...

Pielęgnacja ust

Usta to jeden z atutów kobiecości i wiele kobiet marzy o pięknych, jędrnych i pełnych ustach, czego dowodem jest liczba zabiegów powiększania usta. Jednak warto sobie uświadomić, że skóra na ustach jest cieńsza niż skóra reszty naszego ciała, co sprawia, że usta potrzebują specjalnej pielęgnacji, by nie było na nich szybko widać oznak starzenia. Niestety temat pielęgnacji ust bardzo często jest pomijany lub poniekąd „załatwiany” tylko za pomocą bezbarwnej pomadki do ust. Jak więc powinniśmy dbać o naskórek na ustach tak, by cieszyć się pięknymi ustami przez długi czas? I jakie produkty powinniśmy wybierać do ich pielęgnacji?

Usta – odpowiednia pielęgnacja jest kluczem do sukcesu

Wiek kobiety zdradza nie tylko skóra dłoni czy skóra pod oczami, ale także pogarszający się z wiekiem stan jej ust, a wyblakłe ze starości usta często dodają nam więcej lat niż zmarszczki wokół oczu czy siwe włosy. Sposobem na zachowanie młodej skóry na ustach jest jej odpowiednia pielęgnacja, która zasadniczo nie różni się od pielęgnacji cery. Idea polega na dostarczaniu odpowiednich składników odżywczych, złuszczaniu i nawilżaniu, by pobudzić procesy odnawiania się naskórka. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że skóra na wargach jest dużo delikatniejsza niż skóra reszty cery, co oznacza, że musimy stosować odpowiednio dobrane do ust produkty, by jej nie uszkodzić. Dodatkowo skóra na wargach pozbawiona jest gruczołów łojowych, musimy więc sami dbać o nawilżenie tej części ciała i zabezpieczenie jej przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi. Odpowiednia pielęgnacja skóry na ustach powinna składać się z peelingu, najlepiej wykonywanego raz w tygodniu, nawilżania i natłuszczania ust każdego dnia i regularnego stosowania odpowiednich balsamów, które zapobiegają starzeniu się skóry. Należy jednak, co warto wielokrotnie podkreślić, wybierać produkty delikatniejsze i dedykowane temu obszarowi twarzy, z racji jego specjalnych właściwości. Nieodpowiednie kosmetyki mogą nam bowiem zaszkodzić.

Jakie produkty do ust wybierać?

W codziennej pielęgnacji z powodzeniem możemy używać pomadek ochronnych, które na bieżąco nawilżą skórę naszych warg. Dobrze, by codzienna pomadka była dodatkowo wyposażona w filtr UV, ponieważ również promieniowanie słoneczne znacząco przyczynia się do starzenia się skóry. Takie pomadki powinny być wykonane na bazie gliceryny i można stosować je także pod makijażem. Przykładem kosmetyków o dobrym składzie z tego segmentu będą więc np. Ingrid Beauty Balm Pomadka ochronna do ust Owoce Egzotyczne, HERBAPOL Polana Pomadka pielęgnacyjna do ust Intensywna Ochrona SPF20 czy Bielenda Eco Nature Balsam do ust nawilżający z mleczkiem migdałowym – Jaśmin i Róża, dostępne także w sklepie Greenmadam.pl.

W pielęgnacji wieczornej możemy sobie pozwolić na dokładniejszą i bardziej skoncentrowaną pielęgnację tego obszaru twarzy. Na usta nałóżmy więc lekko natłuszczający i głęboko nawilżający balsam, bogaty w wartości odżywcze. Produktami wartymi polecenia będą z pewnością Green Pharmacy Lip Balm Balsam do ust Super Nourishing, Makeup Revolution Dream Kiss Lip Balm Balsam do ust nawilżający Pineapple Crush czy Eveline Lip Therapy Professional Pomadka ochronna do ust S.O.S. Expert D-panthenol. Warto nawilżać usta, bo to wizytówka naszej twarzy, a produkty do nawilżenia ust znajdziesz na stronie Greenmadam.pl. Sprawdź koniecznie!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów