Wczytuję dane...

Peelingi mechaniczne

Peeling to często stosowany kosmetyk mający na celu powierzchniowe złuszczenie naskórka. Jego działanie polega na usunięciu zanieczyszczonej i zniszczonej wierzchniej warstwy rogowej. Wyróżnia się 2 podstawowe rodzaje peelingów - mechaniczne i enzymatyczne. Peelingi do twarzy mechaniczne wciąż należą do najpopularniejszej grupy stosowanych kosmetyków. Opinie na ich temat są różne, jednak wysokiej jakości peeling z pewnością zadowoli nawet wymagającą osobę.

Czytaj więcej...

Jak działają mechaniczne peelingi do twarzy?

Peelingi mechaniczne to stosunkowo tanie, ale skuteczne kosmetyki. Ich popularność wiąże się właśnie z tym, że w niedużej cenie można efektywnie oczyścić cerę. Działanie produktów zależy głównie od użytej w nich substancji ścierającej - cała konsystencja obejmuje bowiem niewielkich rozmiarów drobinki zawieszone w gęstszym żelu czy kremowej substancji. Na drodze tarcia usuwają one wierzchnie warstwy naskórka wraz z zanieczyszczeniami i martwymi komórkami. Dzięki temu:

  • składniki aktywne następnie użytych kosmetyków wchłaniają się znacznie lepiej,
  • skóra twarzy jest oczyszczona i odżywiona,
  • poprawia się mikrokrążenie wskutek masażu drobinkami ścierającymi,
  • zmniejsza się wygląd szarej, zmęczonej skóry - staje się ona pełna blasku,
  • naskórek przestaje się nieestetycznie łuszczyć,
  • wzmagają się procesy odnowy komórkowej i przyspiesza się regeneracji.

Efekty po zastosowaniu produktu widać już po pierwszym zabiegu. Peelingi do twarzy fizyczne to jedne ze skuteczniejszych metod na szybkie i mocne oczyszczenie powierzchni skóry.

Jaki peeling mechaniczny wybrać?

Na samym początku warto wykluczyć przeciwwskazania do stosowania peelingów mechanicznych - między innymi stany zapalne skóry, otarcia i uszkodzenia naskórka, trądzik, łojotokowe zapalenie skóry (w niektórych przypadkach lepiej sprawdzi się peeling enzymatyczny). Szukając dobrego kosmetyku, zwracaj uwagę na jego skład, gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności oraz certyfikat potwierdzający nietestowanie kosmetyku na zwierzętach. Zastanów się również, czy potrzebujesz silniejszego uczucia szorstkości i głębszych efektów ścierania (peeling gruboziarnisty), czy nieco delikatniejszego, łagodniejszego oczyszczenia (peeling drobnoziarnisty). Pierwszy sprawdzi się lepiej przy cerze tłustej, zaś drugi - przy normalnej lub mieszanej.

Należy pamiętać, że zbyt częste złuszczanie, szczególnie nieodpowiednio dobranym do cery lub posiadającym słaby skład peelingiem, podrażnia. Może w efekcie powodować swędzenie, przesuszenie i nadmierne napięcie. Sięgaj więc wyłącznie po peelingi mechaniczne do twarzy wysokiej jakości z naturalnym, sprawdzonym składem. Cena takich produktów może być nieco wyższa, co wiąże się z liczbą przeprowadzanych badań i testów (np. odnośnie bezpieczeństwa). W naszym asortymencie znajdziesz sprawdzone i dobre kosmetyki, które dopasujesz do własnych potrzeb i typu cery. Jeśli nigdy nie stosowałaś peelingów, zacznij od tych łagodniejszych, tak aby na początku uniknąć niechcianych podrażnień.

 

 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów