Peelingi do twarzy

Peeling do twarzy stał się podstawą pielęgnacji. Systematyczne złuszczanie martwego naskórka z twarzy powoduje, że skóra jest bardziej dotleniona, ma ładniejszy wygląd i wyrównany koloryt, jednak źle dobrany peeling może zrobić naszej twarzy tyle samo złego co dobrego. Dobranie odpowiedniego kosmetyku do zabiegu peelingu jest kluczowe, ale samo w sobie może stanowić pewien problem. 

Jak dobrać odpowiedni peeling do skóry twarzy?

To, że warto wykonywać peeling, nie ulega żadnej wątpliwości. Żaden zabieg nie zapewni nam bowiem tak doskonale oczyszczonej z martwego naskórka skóry, jak właśnie systematyczne złuszczanie. Jednak częstotliwość stosowania tego zabiegu powinna zależeć przede wszystkim od tego, jaki rodzaj skóry mamy, a także od rodzaju dobranego do peelingu kosmetyku. Przyjęło się, że zabieg ten powinno się wykonywać nie częściej niż 1 do 3 razy w tygodniu. W przypadku skóry normalnej, która nie sprawia problemów, peeling można wykonywać nawet rzadziej. Zbyt częste korzystanie z tego zabiegu jest bowiem szkodliwe i może prowadzić do zaburzenia naturalnej ochrony hydrolipidowej naszej skóry, a tym samym prowadzić do jej odwodnienia. Warto więc zachować umiar. W przypadku skóry delikatnej, wrażliwej i naczynkowej oraz skłonnej do podrażnień powinno się używać wyłącznie peelingów enzymatycznych, a w przypadku skóry trądzikowej należy całkowicie zrezygnować z tego zabiegu. Stosowanie peelingów ma jednak szereg zalet, takich jak wspomaganie redukcji zmarszczek, wyrównanie kolorytu cery czy ogólna poprawa jej wyglądu. To sprawia, że warto zastanowić się nad odpowiednim wykonaniem takiego zabiegu, możliwego również do przeprowadzenia w domu. Dobierając kosmetyki, warto jednak zachować ostrożność i postawić na produkty sprawdzone, o doskonałych opiniach. A takie właśnie produkty kupicie na stronie Greenmadam.pl.

Jakie produkty są warte polecenia?

Peelingi, możliwe do samodzielnego wykonania w domu, dzielą się na peelingi mechaniczne oraz biologiczne. Do peelingów biologicznych zaliczamy peelingi enzymatyczne, które złuszczają martwy naskórek za pomocą enzymów proteolitycznych, bez użycia specyficznych drobinek. Takie peelingi mogą być używane niemal do każdego rodzaju skóry, jednak nie należy ich przetrzymywać na skórze twarzy, ponieważ mogą powodować podrażnienia. Do peelingów mechanicznych zaliczamy peelingi ziarniste: gruboziarniste i drobnoziarniste. Tego typu peelingi działają na zasadzie mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą zatopionych w żelu do mycia twarzy drobinek ścierających. Ten rodzaj peelingu najlepiej nada się do cery tłustej (ale nie trądzikowej). Skoro znamy już podział, to łatwiej nam będzie dobrać odpowiednie produkty do samodzielnego przeprowadzenia takiego zabiegu w domu. Godnymi polecenia peelingami enzymatycznymi są m.in.: Perfecta Peeling enzymatyczny, Miraculum Bakuchiol Botanique Peeling do twarzy czy Floslek Balance T-Zone Gommage Peeling z kwasami AHA do cery mieszanej. Natomiast wartymi polecenia peelingami ziarnistymi są między innymi: Cafe mimi Peeling do twarzy Witaminowy – Witaminy i migdał, AA Sugar Scrub Peeling cukrowy glicerynowy Róża + Jaśmin czy Biały Jeleń Hipoalergiczny Żel peelingujący do mycia twarzy. Zasada, której warto się trzymać, polega na korzystaniu tylko z najwyższej jakości kosmetyków. A takie właśnie produkty znajdziecie na stronie Greenmadam.pl.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.