Wczytuję dane...

Pasty wybielające

Dbanie o higienę jamy ustnej to podstawa, jeśli chcemy cieszyć się pięknym uśmiechem i zdrowym uzębieniem. Nierzadko zdarza się jednak, że pomimo regularnego mycia zębów i stosowania środków czyszczących wysokiej jakości, szkliwo ulega przebarwieniu i żółknie. Jest to niestety efekt spożywania kawy, herbaty, papierosów i różnego rodzaju pokarmów. Z tymi przebarwieniami nie poradzi sobie zwykła pasta – gdy zauważysz ten problem, warto sięgnąć po dobre pasty wybielające do zębów, aby móc zachować ich śnieżnobiały wygląd.

Czytaj więcej...

Pasty wybielające – działanie

Pasty wybielające są całkowicie bezpieczne w użyciu. Ich specjalnie opracowana formuła sprawia, że usuwają one przebarwienia, nalot, osad i kamień płytki nazębnej, nie zmieniając samego koloru zębów, ponieważ działają jedynie na powierzchni szkliwa. Warto mieć na uwadze, że nawet najlepsze pasty wybielające do zębów nie zastąpią profesjonalnych zabiegów w gabinecie dentystycznym, jednak mają one potwierdzone działanie, jeśli chodzi o usuwanie osadów i przebarwień płytki szkliwa.

W zależności od ich składu pasty wybielające mogą mieć działanie mechaniczne lub chemiczne. Produkty, jakie możesz znaleźć w większości sklepów, można podzielić na dwie kategorie pod względem sposobu wybielania zębów:

  • pasty ścierne: w ich składzie znajdują się aktywne składniki polerujące: aktywny węgiel, polimery, krzemionka czy proszek perłowy. Te składniki usuwają osady i czyszczą płytkę nazębną w sposób mechaniczny, przywracając uzębieniu naturalną biel oraz połysk. Działanie past ściernych jest widoczne już po kilku zastosowaniach. Popularne w tej kategorii są pasty do zębów wybielające z węglem, które usuwają nawet najbardziej uporczywe przebawienia i naloty z kawy czy tytoniu i nieestetyczny kamień nazębny.
  • pasty wybielające enzymatyczne: posiadają w składzie naturalne enzymy roślinne, które oczyszczają powierzchnię szkliwa. Poprzez ich chemiczne działanie rozpuszczają one błonę białkową płytki nazębnej, usuwając przebarwienia. Najczęściej spotykane składniki aktywne w tych pastach wybielających to enzymy z owoców egzotycznych jak papaja, ananas, a także cytryna. Choć proces wybielania zachodzi dłużej niż w przypadku stosowania past ściernych, ich efekt jest równomierny i widoczny, szczególnie u osób, których płytka nazębna jest mocno przebarwiona.

Pasty wybielające w naszej ofercie

W naszym asortymencie znajdziesz różnorodne rodzaje past wybielających do zębów, których działanie jest potwierdzone stomatologicznie. Dzięki ich skuteczności cieszą się one pozytywnymi opiniami wielu Klientów naszego sklepu. W ofercie posiadamy: czarne pasty do zębów wybielające z aktywnym węglem, pasty z nadtlenkami, których składniki rozjaśniają szkliwo zęba nawet o kilka tonów, a także naturalne pasty wybielające do zębów o organicznym składzie. Wśród naszych produktów znajdziesz także bezpieczne pasty enzymatyczne dla osób z nadwrażliwym szkliwem lub odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą past wybielających na stronie naszego sklepu.

 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów