Makijaż

Makijaż, wymyślony już w starożytności, stał się codziennością i mimo iż jest w dzisiejszych czasach domeną kobiet, to również mężczyźni czasem się malują. Jednak nie wszystkie kosmetyki do makijażu, których używamy, są dla nas korzystne, czasem również nasze wybory nie są zbyt racjonalne, ponieważ często nie kierujemy się składem czy trwałością produktu, a jego wyglądem. By jednak makijaż wyglądał dobrze i świeżo, powinniśmy dobierać każdy kosmetyk do swojego rodzaju cery. Jak więc spośród gąszczu produktów dostępnych na rynku wybrać te najlepsze dla nas? Czym powinniśmy się kierować i jak wybierać akcesoria do makijażu?

Jakie kosmetyki do makijażu wybrać?

Na początek powinniśmy zastanowić się nad odpowiednią bazą pod makijaż, która ma za zadanie przedłużyć trwałość innych produktów nakładanych na twarz. Wyróżnia się bazy silikonowe, które są niezwykle trwałe i nadają się na wielkie wyjścia, oraz bazy olejowe, które są świetne do stosowania na co dzień, jednak nie mogą się łączyć z każdym podkładem. Największą zaletą tego produktu jest odpowiednie wykończenie i przygotowanie skóry przed dalszym makijażem. Ponadto makijaż wykonany na odpowiedniej bazie (np. na bazie Makeup Revolution Pro Prime Baza pod makijaż – spray Aqua Priming Base) lepiej się utrzymuje. Gdy mamy już bazę, wtedy powinniśmy wybrać odpowiedni podkład. Nie jest to proste zadanie – nie może on być ani zbyt ciemny, ani zbyt jasny, by nasza skóra nie wydawała się nieświeża. Podkład musi być też dostosowany do rodzaju naszej cery i odpowiadać na potrzeby skóry suchej, wrażliwej, tłustej lub naczynkowej – przykładem może być tutaj Bell Hypoallergenic Fluid matujący Mat & Soft. Po wybraniu podkładu koniecznie powinniśmy wybrać korektor pod oczy. On również nie może być ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny, by nie pogłębiać cieni pod oczami. Po dobraniu korektora nakładamy puder – również, jak w przypadku podkładu, nie może być on zbyt jasny ani zbyt ciemny. Jeśli zależy Ci na matowym efekcie – wybierz puder prasowany. Jeśli lubisz efekt „wet glow” postaw na puder sypki (np. ECOCERA Puder ryżowy sypki), którym tylko omieciesz twarz. 

Po wybraniu pudru powinnaś zdecydować się na róż, który ożywi cerę i podkreśli kości policzkowe. Również rodzaj różu powinien zostać dobrany do cery, przy czym zwracamy tu uwagę nie tylko na rodzaj cery, ale także na jej koloryt. Jeśli natomiast zdecydujesz się na konturowanie twarzy, koniecznie użyj bronzera (np. REVOLUTION Bronzer Mega)  i rozświetlacza (np. Makeup Revolution Skin Kiss). Dobrze również, byś wybrała takie produkty jak tusz do rzęs (np. Maybelline Mascara Colossal Big Shot Daring), cienie do powiek (np. Makeup Revolution Magnetize Eyeshadow) czy eyeliner, które dopełnią makijażu. Ta podstawowa lista kosmetyków kolorowych może robić wrażenie, ale na tym polega właśnie wykonanie pełnego, różnobarwnego makijażu. Warto wybierać kosmetyki sprawdzone i trwałe, dobrze łączące się ze sobą, by się nie rozczarować.

A może akcesoria?

Nie da się wykonać makijażu bez odpowiednich akcesoriów. Aby właściwie rozprowadzić produkty, konieczne jest użycie odpowiedniej jakości pędzli (np. Top Choice Pędzel do pudru i blendowania), które znacznie ułatwią łączenie i mieszanie kosmetyków między sobą. Gąbeczki do makijażu (np. IBRA Blender – gąbka do makijażu) są ciekawym produktem, którego również możesz użyć podczas wykonywania codziennego make-upu. Jeśli chcesz utrwalić makijaż, z pewnością przyda Ci się spray utrwalający (np. I Heart Revolution Fixing Spray). A jeśli pragniesz podkręcić swoje rzęsy, to z pewnością przyda Ci się zalotka do rzęs. Wszystkie te produkty znajdziesz na naszej stronie Greenmadam.pl. Sprawdź koniecznie!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5