Wczytuję dane...

Lakiery do włosów

Lakier do włosów to produkt, z którego korzysta prawie każda kobieta – jedne panie używają go codziennie, inne sporadycznie. Trudno wyobrazić sobie wymyślne i trwałe fryzury bez użycia utrwalacza, a drogeryjne półki są zapełnione różnymi kosmetykami utrwalającymi. W ofercie naszej drogerii znajdziesz bogaty wybór lakierów przeznaczonych zarówno do codziennego użytku, jak i do zadań specjalnych. Sprawdź, jakie lakiery do włosów dla Ciebie przygotowaliśmy i spraw, by Twoja fryzura była perfekcyjna.

Jaki lakier do włosów wybrać?

Może się wydawać, że wybór lakieru do włosów to łatwe zadanie. W rzeczywistości warto jednak poświęcić na to chwilę – nieodpowiednio dobrany kosmetyk może nie spełniać swojej funkcji, a co gorsza wywoływać podrażnienia czy uczulenia. Wybierając lakier do włosów, należy przede wszystkim określić, w jaki sposób będzie używany. Czy szukasz kosmetyku do codziennego stosowania, czy raczej na większe wyjścia? Produkt przeznaczony na co dzień powinien być lżejszy. Dobrze, jeśli w swoim składzie zawiera pielęgnujące składniki, takie jak jedwab czy olejki.

Kolejnym ważnym parametrem jest moc. Lakiery do włosów różnią się mocą utrwalania. Zbyt słaby lakier może niewystarczająco utrwalić wymyślną fryzurę, zbyt mocny niepotrzebnie poskleja włosy. Warto mieć na wyposażeniu przynajmniej dwa lakiery do włosów – jeden słaby, trzymający codzienną fryzurę w ryzach oraz drugi kosmetyk do zadań specjalnych. Wybierając odpowiedni dla siebie lakier do włosów, koniecznie sprawdź skład kosmetyku. Może się okazać, że znajduje się w nim składnik, na który jesteś uczulona. Ze składu dowiesz się również, czy w utrwalaczu znajdują się składniki pielęgnacyjne, a jeśli tak – na jakim miejscu w składzie się znajdują.

Jak działa lakier do włosów?

W składzie lakierów do włosów znajdują się między innymi cząsteczki budulcowe (polimery) i alkohole. Kiedy lakier do włosów jest rozpylany, alkohol natychmiast odparowuje. Polimery osiadają w przestrzeniach między włosami, łączą się ze sobą, zastygają, lepią i utrwalają fryzurę. Aby odpowiednio utrwalić fryzurę, konieczne jest równomierne i całkowite pokrycie włosów. Jest to możliwe dzięki zawartości propylenu, który sprawia, że polimery lepiej się rozpraszają i pokrywają więcej włosów.

Wilgoć jest największym wrogiem fryzury, zwłaszcza romantycznych fal i efektownych loków. Pod wpływem wilgoci fryzura momentalnie się psuje – loki się rozprostowują. Lakier do włosów tworzy polimerowy, nieprzepuszczający wilgoci hełm na głowie. Właściwości wodoodporne podnosi dodatek lanoliny, a silikony dodają włosom elastyczności i przeciwdziałają elektryzowaniu się włosów.

Chociaż lakiery do włosów przeznaczone są do utrwalania fryzury, w naszej ofercie znajdziesz też produkty do zadań specjalnych. Oferujemy lakiery dodające objętości, które z pewnością pokocha każda posiadaczka przyklapniętej fryzury. Dostępne są lakiery do włosów o bardzo silnych właściwościach utrwalających czy lakiery stworzone z myślą o różnych typach włosów. Zapoznaj się z pełną ofertą naszej drogerii i zamów kosmetyk, z którym możesz wyruszyć na podbój świata!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów