Kremy do twarzy

Dbanie o skórę twarzy jest ważną czynnością, ponieważ zadbana cera jest naszą wizytówką. To na niej widać niestety nie tylko upływający czas, ale także niezdrowy styl życia. Na szczęście można odwrócić te procesy, odpowiednio się nią opiekując. Podstawą pielęgnacji jest w tym wypadku krem nawilżający.

Skóra, aby wyglądała zdrowo i młodo, potrzebuje odpowiedniego odżywienia. Najważniejsze jest zatrzymanie w niej odpowiedniej ilości wody, czyli właśnie nawilżenie. Jest ono odpowiedzialne za to, aby skóra nie łuszczyła się, a z czasem, aby nie pojawiły się zmarszczki.

Ważnym elementem nawilżenia skóry jest picie wody, jednak poza tym można pomóc swojej skórze odpowiednimi kosmetykami. Pomocne będą kremy do twarzy nawilżające cerę od zewnątrz.

Jaki krem do twarzy wybrać?

W naszej drogerii znajdziesz kremy do twarzy, które dobierzesz do każdego rodzaju cery. Należy je dopasować przede wszystkim pod względem pory stosowania, wieku oraz dodatkowych funkcji, jakie będzie pełnił krem.

Biorąc pod uwagę pierwszą kwestię, można wybierać między kremami na dzień i na noc. Kremy na dzień nie tylko będą nawilżały skórę, ale również będą ją rozświetlały, wygładzały lub nadadzą skórze matowy wygląd. Wiele z nich zadba o ochronę przed promieniowaniem UV, a także będzie stanowiło ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Kremy na noc, poza nawilżeniem, będą skórę regenerować.

Warto pamiętać, że każda skóra, nawet tłusta, potrzebuje nawilżenia. Czym innym jest bowiem nadmiar sebum, a czym innym naturalne nawilżenie naskórka.

Wybierając swój kosmetyk, warto zwrócić uwagę na jego skład. Jeśli poszukujesz dobrego nawilżenia, substancjami, które powinny Cię zainteresować, są m.in. kwas hialuronowy, mocznik, mleczko pszczele, kwas laktobionowy, d-pantenol, glikol roślinny lub glikol propylenowy. Należy zauważyć, że zawierają je też naturalne kremy.

Naturalne kremy nawilżające

Od pewnego czasu producenci kosmetyków stawiają na naturalne rozwiązania. Jest to związane z szeregiem korzyści, które mają takie produkty. Dla skóry jest to przede wszystkim mniejsze ryzyko podrażnień i alergii. Nie jest ono stuprocentowe, ponieważ substancje naturalne także mogą uczulać, jednak jest to o wiele rzadsze niż w przypadku kosmetyków, które nie mają naturalnego składu.

Naturalne kremy do twarzy mogą zawierać substancje bardzo delikatne, takie jak inulina, czyli prebiotyk pochodzenia roślinnego, który rewelacyjnie nawilża skórę. Kosmetyk z takim składem może być stosowany nawet w przypadku cery wrażliwej. Wybór naturalnego kremu do twarzy to również ukłon w stronę środowiska, ponieważ wytwarzanie takich kosmetyków jest przeważnie proekologiczne.

Polecamy wyjątkowo bogatą ofertę w kategorii kremów nawilżających, w której znajdziesz kosmetyki na dzień i na noc do każdego rodzaju skóry. Zaopatrujemy naszą drogerię internetową w produkty, które są trudno dostępne stacjonarnie.

Wyświetlanie jednego wyniku