Wczytuję dane...

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Zapuszczanie brody jest wyrazem wolności, ale także zobowiązaniem. Wspaniała broda to powód do dumy, jednak jej utrzymanie wymaga poświęcenia pewnej ilości czasu i pieniędzy. Utrzymanie eleganckiego i stylowego wyglądu dla niejednego mężczyzny stanowi niemałe wyzwanie. Konieczne jest zadbanie o prawidłową pielęgnację, która wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków do brody. Poniżej znajduje się kilka porad, które sprawią, że oczekiwane efekty przyjdą szybciej niż mógłbyś się tego spodziewać.

Czytaj więcej...

1. Pielęgnując brodę, pamiętaj, że jej włosy nieustannie rosną

Ogólna zasada pielęgnacji brody głosi, że im krótsze włosy, tym częściej trzeba je przycinać. Jeśli Twoja broda jest krótka, powinieneś skracać ją co drugi dzień. Jeśli z kolei posiadasz długą, bujną brodę, wystarczy, że zadbasz o jej kształt raz lub dwa razy w tygodniu.

2. Czystość jest kluczem do prawidłowej pielęgnacji brody

Zaniedbanie brody skutkuje tym, że będzie ona wyjątkowo przerzedzona i słaba. Jeśli Twoja poranna rutyna polega wyłącznie na spryskaniu twarzy wodą, nie powinieneś liczyć na zaskakujące efekty. Aby włosy na twarzy były pachnące i dobrze się prezentowały, myj je specjalnymi kosmetykami do pielęgnacji brody lub delikatnym szamponem.

3. Zaopatrz się w odpowiednie narzędzia do pielęgnacji brody

Jeśli poważnie podchodzisz do pielęgnacji brody, Twój zestaw narzędzi łazienkowych powinien zawierać trymer (w tym grzebień do trymera i precyzyjną nasadkę) oraz golarkę rotacyjną. Niektóre sprzęty charakteryzują się posiadaniem aż kilku różnych funkcji, które umożliwią wykonanie więcej niż jednego rodzaju cięcia.

4. Stosuj odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji brody

Każdy zarost na twarzy jest wyjątkowy. U niektórych mężczyzn włosy rosną w dół, z kolei u pozostałych buntowniczo wystają w różne strony. Jeśli Twoja broda zdecydowanie należy do drugiego typu, rozważ stosowanie specjalnego olejku, po którym z powodzeniem będziesz mógł ułożyć odstające pasma. Warto stosować też odpowiednią pomadę, dzięki której będziesz mógł nadać swojej brodzie i wąsom ulubiony styl. Nie musisz wypełniać swojej łazienki dziesiątkami drogich produktów – nie liczy się cena, a jedynie jakość zakupionych kosmetyków.

 

Jak stylizować brodę?

Warto, abyś jeszcze przed rozpoczęciem zapuszczania i stylizacji brody uświadomił sobie, że zapuszczanie brody w rzeczywistości nie jest bardzo skomplikowane. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji brody oraz poświęcisz zaledwie kwadrans dziennie. W rzeczywistości cały proces ułożenia brody nie powinien zająć więcej niż kilka minut, szczególnie wtedy, kiedy dojdziesz do wprawy. Aktualnie każdy sklep z produktami fryzjerskimi jest zaopatrzony w różnorodne narzędzia do stylizacji włosów. Ich wybór zależy od Ciebie, jednak zaleca się używanie zarówno szczotki do brody, jak i balsamu, sprayu z witaminami czy suszarki do włosów.

Warto zaznaczyć, że opinie na temat kolejnych kroków pielęgnacji brody są podzielone. Jeśli jednak posiadasz w swoim asortymencie specjalny spray do pielęgnacji twarzy, to warto, abyś właśnie od niego rozpoczął proces ułożenia włosów. Nałóż spray na brodę, gdy jest jeszcze mokra, a następnie rozprowadź go za pomocą grzebienia. Dzięki temu rozczeszesz swoje włosy, a one będą wyglądały na zdecydowanie zdrowsze. Następnie zastosuj odrobinę balsamu lub olejku. Użycie odżywek na jeszcze wilgotne włosy pozwala na skuteczniejsze   się specyfiku. Po nałożeniu wszystkich produktów możesz sięgnąć po standardową suszarkę do włosów, która nada brodzie kształt oraz pomoże usunąć niechciane loki. Jeśli posiadasz wyjątkowo grubą brodę, zdecyduj się na użycie okrągłej szczotki do włosów, która najlepiej sprawdza się do stylizacja niesfornych włosów. Pod koniec rozczesz brodę specjalnym grzebieniem, aby nadać brodzie odpowiedni kształt i wygładzić jej powierzchnię.

Dojście do perfekcji zapewne zajmie Ci trochę czasu, jednak z dnia na dzień stylizacja Twojej brody będzie szybsza i skuteczniejsza. Pamiętaj, że każda broda jest inna, dlatego też wszyscy posiadacze zarostu powinny podejść do codziennej pielęgnacji w indywidualny, sprawdzony przez siebie sposób. Bądź cierpliwy i nie bój się eksperymentować.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów