Wczytuję dane...

Czarne pasty

Kto z nas nie marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu? Codzienna higiena jamy ustnej niestety często nie przynosi wymiernych efektów w postaci białych i błyszczących zębów. Częstym powodem takiego stanu rzeczy jest stosowanie zwykłej pasty zamiast tej o działaniu wybielającym. Od dłuższego czasu wśród produktów do jamy ustnej ogromną popularnością cieszą się czarne pasty do zębów, czyli takie, które zawierają aktywny węgiel. Warto przyjrzeć się bliżej, na czym polega ich innowacyjne działanie.

Czytaj więcej...

Pasty wybielające do zębów z czarnym węglem – działanie

Pasty wybielające do zębów z czarnym węglem są zaliczane do past typu ściernego. Węgiel aktywny to główny składnik czarnych past wybielających, które ma za zadanie pochłaniać osady, jakie pozostawiają na zębach napoje z kofeiną i teiną, papierosy, alkohol czy różne produkty spożywcze. Dzięki swoim fizycznym i chemicznych właściwościom ten rodzaj substancji jest w stanie skutecznie wybielić powierzchnię zębów. Jest to także naturalny składnik pochodzenia organicznego powstały w wyniku obróbki drzew jak eukaliptus, bambus czy inne. W zetknięciu ze szkliwem węgiel aktywny absorbuje wszelkie zanieczyszczenia, toksyny oraz substancje, które wpływają na zmianę zabarwienia uzębienia.

Czarne pasty z węglem aktywnym – zalety

Pasty z węglem aktywnym mimo swojego czarnego koloru nie zmieniają barwy szkliwa ani nie pozostawiają żadnych przebarwień po zastosowaniu. Aktywny węgiel nie przenika bowiem przez szkliwo zębów i nie pochłania żadnych minerałów. Czarne pasty wyróżnia także niski poziom ścieralności, dzięki której mogą być stosowane regularnie, choć zaleca się używanie ich naprzemiennie z innymi pastami. Działanie czarnych past jest rozłożone w czasie, jednak właśnie dzięki powolnemu działaniu chronią one szkliwo zębów przed zniszczeniem. 

Na tle innych past wybielających te z aktywnym węglem wyróżniają dodatkowe właściwości, dzięki którym mogą być one z powodzeniem stosowane jako podstawowy środek czyszczący do zębów. Poza działaniem wybielającym szkliwo zębów węgiel aktywowany chroni przed próchnicą, zwalcza nieświeży oddech oraz działa profilaktycznie, zapobiegając tworzeniu się nowych przebarwień. Dodatkowo wykazuje on działanie antybakteryjne, stąd czarne pasty dbają kompleksowo o higienę jamy ustnej.

Pasty wybielające z węglem aktywnym w naszej ofercie

W ofercie naszego sklepu przygotowaliśmy dla Ciebie czarne pasty do zębów z węglem aktywnym wiodących producentów, których działanie zostało potwierdzone stomatologicznie. W tej kategorii znajdziesz u nas pasty wybielające cieszące się dobrymi opiniami użytkowników w rankingach najlepszych past wybielających z węglem. Nasze produkty pozwolą Ci utrzymać prawidłową mikroflorę jamy ustnej i zapewnią Ci świeży oddech. Wśród nich znajdziesz czarne pasty do zębów Ecodenta bez zawartości fluorku, których skład jest w 98% naturalny oraz popularne czarne pasty do zębów Blanx z wyciągiem z porostu islandzkiego dla optymalnej higieny i blasku Twoich zębów. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą czarnych past wybielających na stronie sklepu.

 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów