Wczytuję dane...

Bambusowe szczoteczki do zębów

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważnym elementem codziennej rutyny każdego człowieka. Aby przebiegała poprawnie, należy używać odpowiedniej szczoteczki, która nie podrażni dziąseł, a ponadto pozwoli oczyścić zęby z resztek pokarmu i bakterii, również w trudno dostępnych miejscach. Na szczególną uwagę zasługują szczoteczki bambusowe, które znajdziesz w niniejszej kategorii!

Czytaj więcej...

Jaką bambusową szczoteczkę do zębów wybrać?

Wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów jest niesamowicie istotny, ponieważ ludzie cechują się różną wrażliwością dziąseł, mogą także znajdować się w okresie rekonwalescencji po zabiegu stomatologicznym. Wyróżnia się trzy rodzaje takich produktów pod względem twardości ich włosia, a konkretnie średnicy włosa. Modele najbardziej delikatne (o średnicy włosa 0,18-0,2 mm) są przeznaczone do osób z delikatnymi dziąsłami lub odsłoniętymi szyjkami zębów, lub po zabiegach stomatologicznych. Szczoteczka do zębów średnia (średnica włosia - 0,2-0,25 mm) jest używana najczęściej w przypadku zdrowych zębów i dziąseł, natomiast szczotki twarde (średnica włosia - 0,25-0,3 mm) najlepiej sprawdzą się u osób zdrowych, których dziąsła nie są podatne na podrażnienia.

Szczoteczka do zębów bambusowa - dlaczego warto?

Szczoteczki bambusowe są świetną alternatywą dla modeli plastikowych. Bambus jest materiałem wytrzymałym, a jako roślina cechuje się bardzo szybkim okresem wzrostu. Są to więc produkty przyjazne dla środowiska. Trzeba mieć świadomość, że obecnie świat stoi na granicy katastrofy klimatycznej, dlatego nawet tak niewielkie kroki, jak zmiana szczoteczki z plastikowej na bambusową mają znaczenie. Takie produkty należy wymieniać co około 3-4 miesiące, dlatego człowiek podczas swojego życia zużywa kilkaset szczoteczek. Na wysypiskach znajduje się obecnie 7-8 mld ton odpadów tego rodzaju. Ponadto czas rozkładu takiej szczotki może wynieść nawet 500 lat. To bardzo negatywnie działa na funkcjonowanie światowego ekosystemu, a zwłaszcza natury w pobliżu wysypisk, dlatego warto sięgać po modele bambusowe.

Bambusowa szczoteczka do zębów - sklep internetowy

W naszej ofercie znajduje się wiele bambusowych szczoteczek do zębów, czyli modeli ekologicznych cechujących się różną twardością włosia. Uniwersalnym rozwiązaniem jest kupno egzemplarza miękkiego lub średniego. Cały asortyment znajdujący się w naszym sklepie pochodzi od sprawdzonych dostawców, którzy od lat zajmują się produkcją wysokiej klasy akcesoriów do higieny jamy ustnej. Zrób ukłon w stronę środowiska i postaw na bambusowe szczoteczki do zębów!

Opinie specjalistów

W opinii specjalistów szczoteczki bambusowe niczym nie ustępują odpowiednikom plastikowym, ponieważ zwykle ich cena i jakość czyszczenia jest bardzo podobna, natomiast są znacznie lepszym wyborem pod kątem ekologii. Dlatego właśnie szczoteczki bambusowe cały czas zyskują na popularności.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.