Wczytuję dane...

Balsamy nawilżające do ciała

Twoja skóra też potrzebuje pić

Obecnie Twoja skóra może teraz otrzymać wsparcie. Jest narażona na wiele czynników, które ją osłabiają. Kąpiele ją wysuszają, a słońce pogarsza jej elastyczność i przyspieszy procesy starzenia się. Intensywny tryb życia i niezbilansowana dieta również mają wpływ na jej łuszczenie się i wiotczenie. Każdy marzy o nawilżonej, jędrnej i gładkiej skórze. Nie musisz wcale wydawać dużych pieniędzy i inwestować w drogie zabiegi kosmetyczne, aby to osiągnąć. Cena nie jest tu kluczową sprawą. Podstawą jest regularna i systematyczna pielęgnacja. Czasem wystarczy dobry balsam nawilżający. Niestety nie można zaspokoić pragnienia na przyszłość. Należy codziennie dostarczać swojemu organizmowi adekwatną do jego potrzeb dawkę wody.

Czytaj więcej...

Bez nawilżenia ani rusz

Balsamy nawilżające do ciała to ratunek dla Twojej osłabionej i przesuszonej skóry. Oprócz nich musisz pamiętać o odpowiedniej diecie i przyjmowaniu co najmniej 2 litrów wody dziennie. Tylko kompleksowa opieka przywróci Twojej cerze blask. Wysypianie się oraz branie szybkich, letnich pryszniców również pozytywnie wpływa na funkcjonowanie Twojego organizmu. Po każdej kąpieli w wannie, ale też tej słonecznej, nawilżaj każdą partię ciała. Wybrany produkt wklepuj i masuj okrężnymi ruchami, po to, aby dobrze go zaaplikować i dodatkowo stymulować procesy rewitalizujące naskórek. Pobudzisz krążenie i tym samym dostarczysz więcej składników odżywczych wszystkim komórkom, co w rezultacie przełoży się na lepszą elastyczność skóry.

Jakie są najlepsze kremy i balsamy nawilżające?

Powinny działać na kilku płaszczyznach i troszczyć się wielozadaniowo. Wybieraj te, których skład jest w miarę możliwości naturalny i sprawdzony. Dobry preparat powinien wiązać wodę w komórkach, ale przede wszystkim w jej głębokich warstwach. Balsam, który dba o Twoją skórę, nie pozwala, żeby nawilżenie przenikało tylko do jej zewnętrznych partii. Chroni i wzmacnia płaszcz hydrolipidowy oraz wyrównuje poziom wody we wszystkich obszarach. Bardzo ważne jest, aby wybrany przez Ciebie produkt dodatkowo odżywiał i regenerował. Ma także zapobiegać łuszczeniu się naskórka, koić w sytuacjach podrażnień i zaczerwienienia oraz chronić przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Odpowiednio dobrany, przywróci też naturalne pH skóry.

S.O.S. dla skóry, czyli co musi zawierać dobry balsam nawilżający?

Co wchodzi w skład efektywnych balsamów? Najcenniejszym składnikiem takiego produktu jest naturalny olej i masło roślinne. Każdy drogeria internetowa powinna mieć w swojej ofercie kosmetyki, które wykorzystują:

  • oleje roślinne,
  • masła pochodzenia roślinnego,
  • olejki eteryczne,
  • ekstrakty z roślin,
  • witaminy,
  • substancje łagodzące jak d-panthenol lub allantoinę,
  • ewentualne i łagodne substancje konserwujące.

Wysoko cenione oleje o silnych właściwościach nawilżających to: oliwa z oliwek, oleje arganowy, z pestek moreli i winogron, słonecznikowy, jojoba, sezamowy i z migdałów. Masła o właściwościach odżywczych to m.in.: shea, kakaowe, kokosowe, z awokado i mango.

Sklep, cena, opinie – wszystko jest ważne

W wyborze preparatu, kieruj się nie tylko ceną, renomą sklepu internetowego, ale też opiniami innych użytkowników, ale przede wszystkim czytaj etykiety. Odpowiedzialni producenci, jeśli tworzą produkty zgodne z wymogami, chwalą się tym, co mają najlepsze w składzie i umieszczają to na początku listy składników. Jeśli marka deklaruje, że do produkcji użyto aloesu, ale skład przedstawia jego śladowe ilości, nie kupuj takiego balsamu nawilżającego. Sama wybierz to, co będzie najlepsze dla Twojej skóry.

 

 

 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów