Wczytuję dane...
Model: 126392
Producent: MUGGA

Mugga 50 spray. Środek na komary z deet 50 - Extra Strong  75ml

Najmocniejszy na Polskim rynku preparat na kleszcze, meszki i komary zarówno tropikalne jak i europejskie w wersji extra strong.
 
Przeznaczony dla osób wyjeżdżających w w rejony tropikalne, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo zarażenia się jedną z groźnych chorób tropikalnych m.in. Malarią, Zika czy Denga. Repelent z deet do bezpośredniej aplikacji na odkryte części ciała i odzież. Wysoką skuteczność i długi czas działania osiągnięto poprzez zastosowanie aktywnej notyfikowanej przez Unię Europejską substancji czynnej deet 50 ( N,N-Diethyl-3-methylbenzamide 500g/L )

Komary nas nie omijają, a do tego ciągle musimy uważać na kleszcze. Dlaczego tak się dzieje, że niektórych gryzą częściej?


W świecie komarów krwiopicie leży po stronie samic - to one polują na nas. Teorii na temat tego, co nęci komary czy kleszcze jest wiele. „Słodka krew”, jasna karnacja, pot, a nawet dieta bogata w czosnek. Wszystkie te hipotezy przegrywają w zderzeniu z badaniami naukowymi. Musisz wiedzieć, że wszystkie gatunki komarów i kleszczy wykorzystują dwutlenek węgla jako detektor, który pomaga zlokalizować potencjalne źródło krwi. Nie jest to jeszcze odpowiedź, na pytanie, jak komary wybierają swoje ofiary. CO₂ wytwarzają przecież również inne zwierzęta, a ilość wydzielanego gazu nie różni się specjalnie między ludźmi. Innym ważnym wabikiem dla samic komarów jest kwas mlekowy, którego obecność jest znacznie bardziej charakterystyczna dla ludzi niż dla innych zwierząt. Ludzki kwas uzupełniają inne związki, takie jak amoniak, niektóre kwasy karboksylowe, aceton, sulkodon czy oktanol obecny w pocie, ale tym co sprawia, że niektórzy wydają się bardziej atrakcyjni dla komarów jest nasza mikroflora skóry. Mikroflora to nieszkodliwe bakterie i grzyby, które żyją na powierzchni naszej skóry, w porach i mieszkach włosowych. Kombinacja zapachów, które emitują te miokroorganizmy w postaci związków organicznych, jest kluczowym czynnikiem decydującym o tym, czy dla komara wydajemy się atrakcyjnym kąskiem czy nie. Skoro jesteśmy być może w gronie tych bardziej atrakcyjnych ofiar to czy możemy w jakiś sposób zamaskować naszą atrakcyjność - odpowiedź brzmi tak, a sposobem jest Mugga, która zakłóca pracę neuronów i receptorów umieszczonych na czułkach komara czy kleszcza, przez co owad traci chęci na posiłek.


 
Dla kogo zalecana jest Mugga 50 deet extra strong spray ?
 
Osób które wyjeżdżają w regiony tropikalne i subtropikalne, gdzie występują bardzo groźne choroby m.in.: malaria, denga, zika, żółta febra
Ogrodników i osób pracujących na roli
Myśliwych i wędkarzy
Leśników i osób pracującym w lesie i w miejscach występowania dokuczliwych owadów
Służb mundurowych w szczególności żołnierzy
Młodzieży powyżej 18 roku, przebywających na koloniach,obozach i wyjazdach typu zielona szkoła
Biwakowiczom, miłośnikom pieszych, leśnych i górskich wędrówek, jak również rodzinom spędzającym wspólnie czas na powietrzu


Stosowanie Mugga 50 deet

Spryskać niewielką ilością preparatu skórę i odzież z odległości około 20 cm. Nie należy stosować środka deet 50 na podrażnioną skórę, skaleczenia albo otwarte rany. Unikać okolic oczu, ust i błony śluzowej, w przypadku kontaktu sprayu z oczami przemyć dużą ilością wody, jeśli spray miał kontakt uszkodzoną skórą, oczyścić ją wodą z mydłem.

 Nie powinno się stosować środka mugga spray 50 deet bezpośrednio na twarz – w celu ochrony skóry twarzy najpierw należy spryskać dłonie i samodzielnie rozprowadzić, omijając okolice oczu i ust. Nie rozpylać środka spray 50 deet w zamkniętym pomieszczeniu, produkt jest łatwopalny. Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją stosowania umieszczoną na etykiecie. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, nienarażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Środka nie powinno aplikować się na przedmioty wykonane z plastiku, na tkaniny syntetyczne, jak również na malowane i lakierowane powierzchnie. W przypadku spożycia środek może wywołać wymioty. Jeśli zajdzie taka potrzeba, podczas konsultacji lekarskiej należy pokazać opakowanie środka na insekty.

Nie stosować poniżej 18 roku życia – jeśli zajdzie potrzeba zabezpieczenia skóry i ubrania dziecka poniżej 18 roku życia, użyć należy dedykowanego dla młodszych użytkowników specyfiku Mugga dla dzieci o niższym stężeniu, który można stosować już od drugiego roku życia, również dostępnego w naszym sklepie w atrakcyjnej cenie.

 
Skład:
N,N-dietylo-3-metyolbenza-mide- 500g/L ( 50% DEET)
Etanol 377,77 g/L
Benzoesan denatonium 0,01g/L
Frakcja olejków roślinnych

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...